Oblíbený letní festival Colores Flamencos ve čtvrtek v 18 hodin neformálně zahájí příjemné posezení ve stylovém prostředí OpenWine Garden v ulici Na Střelnici.

Španělský kuchař Enrique tam hostům připraví paellu, majitel baru Jorge Atisha nabídne kvalitní vína a celý večer hudebně doprovodí kytarista Morenita de Triana.

Oblíbený galavečer se uskuteční v pátek od 20.30 hodin přímo na Horním náměstí a bude pro všechny návštěvníky zdarma. Hlavní hvězdou večera je María Juncal Compañía, která pochází z Kanárských ostrovů a je pokračovatelkou slavné flamencové dynastie Borull. Je pedagožkou v legendární taneční škole Amor de Dios v Madridu, za svůj tanec a projekty získala řadu prestižních ocenění. V Olomouci vystoupí se svým nejnovějším projektem Emotions.

Španělské rytmy a tance oživí centrum města také v sobotu, koncert uskupení Morenito de Triana Project začíná na Horním náměstí už v 19 hodin.

Ve 20.30 hodin se příznivci španělské kultury mohou těsit na koncert skupiny Azahar s mezinárodním obsazením. Tvoří ji tanečnice flamenca Verónica Roa, uruguayský basista Andrés Ibarburu, izraelský perkusista Azar Abou a profesor brněnské konzervatoře a kytarista Petr Vít.

Zážitek z kytarového recitálu z děl španělských a jihoamerických autorů v podání předního španělského kytaristy Carlose Jaramilla si v neděli v 19 hodin mohou dopřát návštěvníci, kteří dorazí do kaple Božího těla v uměleckém centru Univerzity Palackého. Vstupenky v ceně 100 korun budou v prodeji na místě.