V Regionální centru Olomouc totiž začíná druhý ročník veletrhu Čokoládová Show 2013, který nabídne řadu ochutnávek, představí netradiční dezerty nebo čokoládové masáže.

„Pro návštěvníky jsem připravili bohatý program, během něhož mohou zhlédnout přípravu neobvyklých pokrmů jako vepřova panenka s vanilkovou kaší a čoko-chilli omáčkou nebo krevety zalité omáčkou ze zázvoru a čokolády. Zájemci budou samozřejmě moci i ochutnat," řekl organizátor Čokoládové Show Chris Delattre.

Kromě netradičních pokrmů bude k vidění i výstava čokoládových obalů z celého světe a unavenější mohou zajít na čokoládovou masáž obličeje.

Program myslí i na menší návštěvníky. Pořadatelé si pro ně připravili workshop, na němž si vyzkouší tvorbu čokoládových bonbonů a zamilovaní mohou svým protějškům ozdobit sladké valentýnské srdce.

„Vzhledem k tomu, že svátek sv. Valentýna a čokoláda patří neodmyslitelně k sobě, nachystali jsme takovou speciální dílnu, kde lidé budou moci na platformu ve tvaru srdce napsat čokoládou vzkaz a darovat ho někomu blízkému," dodává k veletrhu Chris Delattre.

Začátek Čokoládové show je v neděli v deset hodin a potrvá do pondělního večera. Vstupné je 70 korun, děti do 12 let mají vstup zdarma.

Kristýna Kovaříková