Sokolovna v olomoucké městské části Chválkovice pochází už z roku 1924. Současným potřebám pro pořádání sportovních, kulturních a společenských akcí už delší dobu nevyhovuje. V historické budově chybí hlavně potřebné sociální zázemí, šatny, sprchy, toalety, nářaďovna a sklad. Cvičenci i návštěvníci Sokolovny stále mají k dispozici jen jednu šatnu bez odpovídajícího zázemí.

„To by se mělo už v příštím roce díky nové přístavbě změnit. Snažíme se o realizaci této investiční akce již čtvrtým rokem. K dnešnímu dni už je dokončená a zastřešená hrubá stavba, začínají se osazovat vnitřní instalace,“ informoval o aktuálním průběhu stavebních prací starosta TJ Sokol Chválkovice Antonín Skácel.

Za 5 milionů

Nová budova vzniká v dvorním traktu sportovního a volnočasového areálu. Náklady dosahují pěti milionů korun a pokryjí je dotace z hejtmanství, města Olomouce a částečně také vlastní zdroje. V minulém týdnu schválili olomoučtí zastupitelé na přístavbu historické budovy takzvanou individuální dotaci, která dosahuje 200 tisíc korun.

„Stavební práce probíhají od loňského roku. Předpokládáme, že v příštím roce už by mohla být přístavba kompletně hotová,“ odhaduje Antonín Skácel.

TJ Sokol Chválkovice zajišťuje už od roku 1907 celoroční pravidelné cvičení všech věkových skupin občanů a dětí, členů i nečlenů Sokola. Cvičí rodiče a děti, předškoláci, mladší a starší žákyně, dorostenci i ženy.

Žactvo se také zapojuje do činnosti místního loutkového divadla. Žáci se každoročně úspěšně zúčastňují soutěží v atletice, plavání, gymnastice, šplhu a zálesáckém závodu zdatnosti na úrovni župy i České republiky. Žáci a dorost rovněž hrají florbalovou soutěž na úrovni Sokolské župy Olomoucké – Smrčkovy.