Ředitel velkotýnecké základní školy vyhlásil ředitelské volno od středy 18. do pátku 20. ledna.

„Už před několika lety jsme kvůli chřipce vyhlašovali ředitelské volno, tehdy kvůli nemoci zůstalo doma hodně dětí. Tentokrát je to ale kvůli pedagogickému sboru, velká část učitelů, včetně mě, onemocněla," vysvětlil Tomáš Jurka, ředitel Základní školy Milady Petřkové ve Velkém Týnci.

Doplnil, že jinou možnost než udělit ředitelské volno, neměl. „Jinak to nešlo," poznamenal.

O tom, že škola bude v druhé polovině týdne na tři dny zavřená, se rodiče dozvěděli hned v pondělí.

Ředitel teď doufá, že se učitelé mezitím uzdraví a škola se vyčistí od bacilů.

„Přes víkend bychom se snad měli dát do pořádku a škola se vydezinfikuje. Na tom se už pracuje," doplnil Tomáš Jurka.

Nemocných v kraji neubývá

Lidí, kteří jsou nemocní, v regionu neubývá.

Podle vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Olomouckém kraji Růženy Haliřové chřipková epidemie v Olomouckém kraji stále trvá.

V minulém týdnu bylo v regionu celkem 1630 nemocných s akutními respiračními infekcemi v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Nejvíce marodů nahlásily ordinace z Jesenicka, Olomoucka a Prostějovska.

Záněty dýchacích cest pak stále nejvíce řádí mezi dětmi.

„Nejvíc nemocných je u předškoláků, školáků a mladých lidí ve věkovém intervalu do čtyřiadvaceti let. Nadále očekáváme další navyšování hlášení akutních respiračních infekcí," uvedla Růžena Haliřová.

Připomněla, že lidé by se v době chřipkové epidemie měli pokud možno spíše vyhýbat místům, kde je více lidí, tomuto napomáhají i teplotní změny a dodržovat základní hygienická pravidla.

„Nejdůležitější je, pokud se člověk tak říkajíc necítí dobře, pokud má už teplotu a svalovou bolest, aby situaci lidé nepodceňovali a zodpovědně zůstali v posteli. Zvláště avizované předpovědi teplotních zvratů způsobují větší otevřenost imunitního systému vůči infekci. Tělo nemůže jít přes své možnosti," dodala.