Víceúčelová budova za více než šestnáct milionů korun vyrostla na nároží křižovatky Horecké a Dalimilovy ulice. „Před patnácti lety dostal bývalou zbrojnici původní majitel v restituci. Stála o kus dál, ale po povodních v sedmadevadesátém spadla,“ vzpomněl Miroslav Vychodil, velitel třináctičlenné zásahové jednotky chomoutovských hasičů.

Zbrojnici dosud chybí siréna, která stojí přibližně čtvrt milionu korun. „Uvažujeme, že ji zakoupíme z finančního daru, který jsme dostali od švýcarského města Luzern. Bude to však až po Novém roce,“ uvedl náměstek primátora Jiří Martinák (ODS).

Nyní se hasiči v případě potřeby svolávají esemeskami. Také místnost určená k poradám je zatím nepoužitelná. Od města mají hasiči stoly, ale chybějí jim židle. „Snad to bude lepší, dosud jsme se scházeli jen po hospodách,“ podotkl Vychodil.

V novém objektu je i místo pro klub seniorů, navíc také kancelář komise místní části a?knihovna, která má přes tisíc svazků. „Registrovaných máme asi čtyřicet čtenářů. Otevírací doba je vždy ve tři hodiny odpoledne v pátek a v pondělí,“ uvedla knihovnice Ludmila Müllerová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika