Zatímco řemeslný Pivovar Chomout podle majitelů funguje na plné obrátky, jeho piva si vyznavači tohoto moku nemohou vychutnat v místní restauraci, jak byli roky zvyklí. Na Velikonoce, kdy bylo příjemné jarní počasí, přitom navařili Jarní ležák, který pivovar představil právě o svátcích jara.

„Za období prvních dvou měsíců roku jsme vyprodukovali o 15 procent více piva než v roce loňském,“ uvedl ke kondici známé pivní značky z Hané Miroslav Harasta, člen představenstva společnosti Olomoucký pivovar.

„Co nám nefunguje, je Hostinec Chomout, který je součástí areálu pivovaru,“ potvrdil problémy.

V centru Olomouce v tomto týdnu skončila další prodejna masa a uzenin. Přesouvá se jinam, 29. března 2024
V centru Olomouce zavřela další masna. Provozoven neubývá, ujišťuje radnice

Majitelé se vloni rozhodli, že hostinec už nebudou provozovat a pokusí se najít partnera.

„Toho jsme na podzim nalezli, ale vybírali jsme evidentně špatně. Nájemce neposkytoval služby v rozsahu, na kterém jsme se domluvili, a navíc nám zapomněl platit nájem a náklady na energie,“ přiblížil situaci Miroslav Harasta.

Pivovar Chomout.
Pivovar Chomout má nové majitele. Jsou spojení s Jarošovem i znojemským pivem

Zahrádka bude. I Octoberfest

Letos v únoru tento nájemce předal prostory zpět a majitelé se nyní znovu pokoušejí najít spolupracovníka, který s provozem Hostince Chomout pomůže.

„V případě, že se nám nepodaří do konce dubna najít parťáka, budeme provozovat hostinec osobně. V letní sezoně určitě bude k dispozici naše úžasná zahrádka jak pro cyklisty, tak všechny fanoušky piva Chomout,“ slíbil Harasta.

Přímo v areálu pivovaru letos majitelé plánují akci na zahájení sezony, která proběhne začátkem května. „Po loňském úspěchu plánujeme zopakovat na konci září Octoberfest,“ zval všechny Harasta.

Známá restaurace v Dubu nad Moravou skončila (uprostřed). Zavřené jsou i některé další zavedené podniky na okraji a v okolí Olomouce
Restauraci na Olomoucku přestavuje na byty. Není první. Z venkova hospody mizí

V nabídce je i Národní dům

Pronájem hospody s venkovním posezením je tak opět v nabídce realitní kanceláře. Podmínkou pronájmu je podle makléřky odběr piva z pivovaru. Cena za pronájem činí 24 korun za metr čtvereční měsíčně plus energie a voda.

V nabídce realitek je aktuálně k pronájmu více restaurací na Olomoucku, namátkou hospoda ve stejné městské části, podnik ve Chválkovicích, na třídě Kosmonautů nebo ve Svatoplukově v Řepčíně.

Bývalá benzinka ve Velkomoravské ulici v Olomouci se mění na provozovnu vyhlášeného podniku Mama's Burger, února 2024
Z ostudné benzinky v Olomouci vzniká parádní burgrárna. Je spojená s Pohlreichem

K pronájmu je aktuálně také prostor v Národním domě, který se nachází v přízemí a podle majitele je připraven na provozování restaurace s možností pivovaru. Celková plocha činí 530 metrů čtverečních plus prostory v suterénu. Podle inzerátu je tu možnost vybudovat venkovní zahrádku ve dvoře.