„Po třídě Míru jezdím do práce, ale prolomeného zábradlí jsem si doposud nevšimla. Nechci si ani představit situaci, kdy by mi tam do cesty vešel chodec. Nejenže by tím ohrozil svůj život, ale v konečném důsledku i další osud řidiče,“ řekla Tereza Schneiderová, která na konec Neředína denně dojíždí.

Dopravní podnik plánuje opravu zničené zábrany v první polovině dubna. Momentálně totiž čeká na dodání nového zábradlí. Do té doby bude lidem v přechodu silnice v tomto místě bránit jen červeno-bílá páska, kterou však chodci pravidelně strhávají.

„Nemáme jiné technické možnosti, jako alespoň dočasně opravit zábradlí na zastávce, než použít technickou pásku. Pokud během pravidelných kontrolních prohlídek zjistíme, že pásku někdo přetrhl, urychleně ji nahradíme novou,“ uvedla Magdaléna Kopřivová, tisková mluvčí Dopravního podniku města Olomouce.

Nebezpečné situace zde přitom vznikají kažodenně. „Pokud by došlo ke kolizi automobilu s chodcem, policie by vyšetřovala všechny okolnosti nehody. Zohledňovali bychom jízdu řidiče, ale také pohyb chodce, který je povinen využít přechodu nebo vyhrazeného místa pro procházení, pokud má takovou možnost. V opačném případě se pěší dopouští přestupku,“ uvedla tisková mluvčí olomoucké policie Marta Vlachová.

Do bezpečností bariéry u ostrůvku na tramvajové zastávce u krematoria v Neředíně narazil řidič osobního automobilu, který dostal smyk o půlnoci 21. února. Na svém vozidle podle předběžného šetření způsobil škodu ve výši deseti tisíc korun a na tramvajové zastávce vznikla újma za dvacet tisíc korun. Veškeré náklady na opravu tramvajového ostrůvku je povinen uhradit řidič havarovaného automobilu.