Díky dobrovolníkům, kteří napekli cukroví, a daru 160 vánoček od firmy Penam si o Štědrém dnu přijdou na své i milovníci sladkého. Ve všech službách lidé usednou k svátečně prostřenému stolu, společně poobědvají a zazpívají koledy.

Klienty denního centra a nocleháren čeká na Štědrý den až 160 vánočních balíčků, v nichž najdou kávu, čaj, čokoládu, masové konzervy, paštiky a základní hygienické potřeby. „Obsah jsme s kolegy řešili tak, aby měli klienti v balíčku něco pro radost a zároveň věci základní denní potřeby včetně jídla,“ uvedl koordinátor denního centra a terénního programu Dominik Vágai.

Klienti budou mít možnost zavolat si o Štědrém dni z kanceláře pracovníků svým blízkým nebo zajít do kaple, kde si mohou popovídat s pastorační asistentkou a knězem.

I v domově svaté Anežky na Vánoce připravují dárky, a to ve spolupráci s místní farností na Svatém Kopečku. Balíčky budou zahrnovat potraviny a věci praktického rázu k dennímu použití.

„Po domluvě s farností jsme farníkům dodali seznam specifických přání našich klientů. Jeden klient si například přeje plakát rockové skupiny, jiný by rád batoh. V průběhu prosince u nás každý pátek probíhala adventní setkání, kdy pracovníci s klienty pekli cukroví a povídali si o adventu,“ sdělil Jan Řezníček, koordinátor Domova sv. Anežky.

O Štědrém dnu čeká klienty slavnostní oběd a návštěva kněze z farnosti, dále procházka po Svatém Kopečku s prohlídkou živého betlému v doprovodu dobrovolníků.

V azylovém domě pro muže a ženy se klienti společně s pracovníky věnovali předvánočnímu úklidu a vánoční výzdobě. Štědrý den zde zahájí bohoslužbou v kapli sv. Kosmy a Damiána na Wurmově 5 a následnou procházkou po historické Olomouci. Po štědrovečerním obědě najdou klienti pod vánočním stromkem dárek, který pro ně připravili pracovníci azylového domu.