Jedna z prvních možností k "hromadnému" pohybu po měsících nouzového stavu a nucené izolace vylákala do parku poblíž historického centra Olomouce stovky až tisíce lidí. Běžce či přihlížející neodradil ani déšť, který poznamenal především dopolední program.

Nejdříve se na trať dostaly děti, které měly na výběr mezi pěti sty metry a dvojnásobkem této vzdálenosti. Po nich odstartoval závod na tři kilometry a sportovní den zakončili závodníci, kteří se nezalekli desetikilometrové výzvy.

Ne všichni ale původně plánovali zdolat zrovna tu nejdelší trasu.

„Chtěl jsem běžet trojku, ale přišel jsem pozdě, tak jsem se přihlásil na desítku,“ popadal dech muž, který právě proběhl cílem. Aby toho nebylo málo, omylem si přidal ještě o pár desítek metrů navíc.

„Cíl je támhle, ale já myslel, že tady. Doběhl jsem až ke startovní čáře,“ smál se.

Část startovného na charitu

Účastníci olomoucké akce přijeli z různých koutů republiky, aby protáhli svá těla a k tomu přispěli na dobrou věc. Z každého startovného putuje padesátikoruna na charitativní účely.

ČEZ RunTour pokračuje 5. června v Brně. Běhat se ale dá kdykoliv a kdekoliv, a to díky sérii virtuálních závodů. Například obyvatelé Olomouce se mohou zapojit až do 2. června. Přihlášky se podávají přes běžný účet jako na klasické závody.

„K finálnímu přihlášení se budete muset ještě pomocí speciálního kódu přihlásit na platformě myVrace, kde musíte mít také založen svůj účet. Cena za virtuální závod zároveň již obsahuje poštovné ve výši 100 korun za doručení balíčku s medailí na vaši adresu,“ informuje web run-tour.cz, kde jsou i další podrobnosti.