Kvůli kompletní opravě se na léto a část podzimu uzavře lesní cesta „U Hájenky“ vedoucí od cyklostras Litovelským Pomoravím.

Kolaři se k chatě dostanou jen po polní cestě od Horky nad Moravou.

„Rekonstruovat se bude přibližně 800 metrů dlouhý úsek, ten bude během oprav zcela uzavřený. Objízdná trasa bude včas a přehledně vyznačená, aby tam cyklisté zbytečně nebloudili. Není to ale příliš velká zajížďka. Jedná se o přibližně jeden kilometr, který cyklisté ujedou navíc,“ odhadl ředitel Lesů města Olomouce David Janásek.

Nové podloží a asfalt

Lesní komunikace je podle něj dlouhodobě ve špatném stavu. Cesta má starý poškozený povrch a nestabilní podloží a už potřebuje kompletní rekonstrukci. V minulosti se opravoval úsek od hřbitova až po Mlýnský potok.

„Ten je kompletně hotový od roku 2013. Nyní se musí odstranit starý povrch další části cesty. Upraví se také podloží, bude dostatečně zpevněno a stabilizováno. Cesta pak dostane nový asfaltový povrch,“ popsal ředitel Lesů města Olomouce.

Kvůli rekonstrukci bude oblíbená cyklotrasa uzavřená po celé letní prázdniny a také část podzimu. Práce by měly být kompletně hotové koncem října.

„Je možné, že to stavební firma stihne dokončit rychleji, pak by nová komunikace samozřejmě byla pro veřejnost přístupná o něco dříve. Návštěvníkům lesa se omlouváme za dočasné omezení,“ poznamenal David Janásek.

Obnova lesní cesty podle něj přijde na přibližně 6 milionů korun. Lesům města Olomouce se podařilo získat na tuto investiční akci dotaci z Operačního programu pro rozvoj venkova.