Už na sobotu 2. srpna je naplánován start oprav průtahové silnice v Kokorách, vzápětí nato začne rekonstrukce železničního podjezdu v Předmostí na příjezdu od Olomouce.

Přes oba dva úseky projedou denně stovky osobních aut i náklaďáků, oba budou na nějaký čas během oprav uzavřené.

„Jako první se začne s opravou komunikace v Kokorách. Práce na silnici budou spočívat v odfrézování dvou živičných vrstev a instalaci nového asfaltového povrchu," uvedl Pavel Študent z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Řidiči ve směru od Olomouce budou od soboty muset odbočit za Krčmaní vpravo na Majetín, poté jet do Brodku do Přerova přes Rokytnici až na křižovatku před Přerovem. Uzavírka v Kokorách je přitom naplánovaná do 31. srpna.

„Na silnici jsou četné výtluky a vyjeté koleje. Zároveň bude nutné provést v určitých částech odvodnění povrchu vozovky,“ vysvětlil Študent. Podle jeho slov tato investice přijde zhruba na 11 milionů korun

Mnohem nákladnější, a pro řidiče svízelnější, bude oprava železničního podjezdu v Předmostí. Přes něj totiž vede veškerá doprava mezi Olomoucí a Přerovem. Stavební práce by zde měly s největší pravděpodobností začít na přelomu srpna a září.

„V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele, který opravu podjezdu zajistí. Podmínkou výběrového řízení je, že stavební firmy musí předložit harmonogram svých prací. Některé stavební úpravy by zde mohly proběhnout za částečného omezení, a jiné za úplné uzavírky,“ sdělil Študent.

Podle něj stavební práce však potrvají nejméně dva měsíce a vyžádají si částku kolem 20 milionů korun. I v případě opravy podjezdu zatím nebyly definitivně stanoveny objízdné trasy.

„Hovoří se ale například o variantách přes přerovské místní části Lýsky nebo Dluhonice,“ předeslal Študent.