Rotmistrovi z 2. jednotky výcvikového a poradního týmu známého pod zkratkou OMLT byla podle mluvčí na místě okamžitě poskytnuta první pomoc. Poté byl přepraven k dalšímu ošetření do nejbližšího zdravotnického zařízení na základnu Shank v provincii Lógar a odtud do vojenské nemocnice na základně KAIA v Kábulu. Tam je v péči českých lékařů polního chirurgického týmu, který je součástí této nemocnice. Jakmile to jeho zdravotní stav dovolí, bude přepraven do České republiky.

Za poslední měsíc jde již o několikátý incident, při němž byli v Afghánistánu zraněni čeští vojáci. Poslední červnový den dva utrpěli v provincii Vardak lehké zranění, když jejich obrněné terénní vozidlo najelo na nastraženou výbušninu. Další zranění utrpěl 21. června voják provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Lógar, který pravděpodobně šlápl na minu, která pod ním vybuchla.

Předtím 31. května přišlo Česko v Afghánistánu již o čtvrtého vojáka. Jedenatřicetiletý rotmistr Robert Vyroubal zahynul v provincii Vardak, když jeho obrněné vozidlo najelo na nastraženou výbušninu.

Česká jednotka ve Vardaku má přes 50 příslušníků, převážně tankistů z Přáslavic. Působí v ní ale i specialisté z jiných jednotek. Pro většinu z nich to není první nasazení v zahraniční misi.