Ty nejznámější vánoční písně se také v našem regionu rozezní už ve středu 14. prosince v 18 hodin. Jen v Olomouckém kraji je zapojených na devětasedmdesát míst.

„Líbí se mi myšlenka společného zpívání koled. Je to příležitost, aby se lidé sešli, aby je něco stmelilo dohromady," popsala bystročická starostka Marta Turečková důvody, proč se do akce zapojili.

Prozradila, že v adventním čase se pro místní konají různé akce, jarmarky i koncerty, ale společné zpívání koled bude letos premiérové.

Pod vánočním stromečkem by se měli sejít malí i velcí zpěváci.

„Oslovila jsem paní ředitelku naší základní školy, aby se s dětmi zapojili. A jak znám děti, zpívat bude určitě celá škola," pokračovala starostka. Koledy se v obci, tak jako na jiných místech, rozezní ve středu 14. prosince v 18 hodin večer. Znít bude pět skladeb Veselé vánoční hody, Narodil se Kristus Pán, Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši a Půjdem spolu do Betléma.

„Na společné zpívání místní zveme před sokolovnu, kde máme vánoční stromeček. Připravené budou punče i další občerstvení," doplnila Marta Turečková. (paš)

Česko zpívá koledy 2016Nejznámější české koledy a vánoční písně zazní ve středu 14. prosince v 18 hodin při tradiční akci Deníku Česko zpívá koledy.
„Zájemci z našeho kraje se stále mohou přihlásit k této pohodové události, která pomyslně spojí celou Českou republiku. Je to velmi snadné, stačí se jen zaregistrovat na webu www.ceskozpivakoledy.cz nebo poslat e-mail na: martin.dostal@denik.cz. Očekáváme, že se letos opět zapojí rekordní počet míst. Poslední registrace přijmeme v sobotu 10. prosince," vyzývá šéfredaktor Olomouckého deníku Martin Dostál.
Všechny čtenáře zveme také ke stánku Dobrého místa pro život, kde budeme celou středu prodávat punč.