Návštěvníci mohli v podání české špičky tanečního sportu pozorovat jak latinsko-americké, tak standardní tance.

Na parketu se během celého dne ukázalo přes dvě stě tanečníků. Diváci mohli sledovat nejen dokonale provedené kroky jednotlivých soutěžních tanců, ale také krásné róby slečen a dam.

„Soutěž měla velký divácký ohlas. Během dne se v sále vystřídalo téměř tisíc diváků. Spokojení byli i soutěžící. Chválili si zázemí a velikost sportovní haly, která je pro podobné akce ideální,“ popsal za organizátory Igor Opravil z Klubu sportovního tance Quick Olomouc.

Po celodenním vypětí si nakonec nejvíce bodů od poroty vysloužil Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová.

„Tento taneční pár vévodí českému sportovnímu tanci už devátou sezonu. V Olomouci potvrdili, že jsou právem čtvrtým nejlepším světovým párem,“ uvedl Opravil.

Mistrovství se konalo v Olomouci vůbec poprvé. Podle pořadatelů se vše podařilo na výbornou.

„Jsme velmi spokojení. Soutěž dopadla nad očekávání dobře. Uvažujeme proto o tom, že se budeme do výběrového řízení na pořádání podobných akcí hlásit častěji,“ naznačil Opravil.

Pořadatelem Mistrovství ČR v kombinaci deseti tanců 2012 byl Klub sportovního tance QUICK Olomouc ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu. Spolupořadatelem byla Univerzita Palackého v Olomouci a Taneční škola Coufalovi.

Výsledky mistrovství najdete ZDE