Nejvíc čerpací stanice pohonné hmoty zlevňovali v druhé půlce října, další výrazný pokles cen mohli řidiči zaznamenat v posledních dnech.

"Tankovala jsem asi před dvěma dny a rozhodně jsem byla spokojená. Benzín šel teď o něco dolů a je to dobře. Hned jsem vzala plnou nádrž. Doufám, že to vydrží co nejdéle, nebo se to ještě zlepší," prozradila řidička Adéla Ožanová z Olomouce.

Asi nejlevnější benzín můžou lidé najít na čerpací stanici u obchodního centra Olympia v Olomouci. „Litr naturalu 95 u nás už od středy stojí 26 korun 40 halířů. Naftu zase dostanou za 27, 40,“ uvedla Libuše Jemelková z čerpací stanice Hypernova.

„Ceny benzínu i nafty se za poslední měsíc výrazně pohnuly. Když jsme asi před šesti týdny začali všechny pohonné hmoty zlevňovat poprvé, byl o ně skutečně velký zájem. Pak se to však dostalo do normálu a v současnosti poptávka trochu utichla. Možná je to tím, že ceny klesly na všech benzínkách, důvodem však může být i vysoké datum a lidé teď pravděpodobně čekají na výplaty,“ pokračovala.

Ve srovnání krajů je cena benzínu v Olomoucký regionu podle CCS osmým nejnižší, nafta je zase šestá nejlevnější.

Cena v náhodně vybraných čerpacích stanicích na Olomoucku:

Hypernova u Olympie 26,40 Kč (Natural 95) 27,40 Kč (nafta)

Čepro v Krapkově ulici 26,90 Kč (Natural 95) 28,40 Kč (nafta)

Arcos ve Velkém Újezdu 27,00 Kč (Natural 95) 28,90 Kč (nafta)