Otevření naopak připravuje banka Trinity, která finišuje s úpravami lukrativních prostor na Horním náměstí, kde vloni ukončila činnost olomoucká pobočka Sberbank.

„Pobočka osobního bankovnictví Trinity Bank se bude v Olomouci otevírat 1. února,“ sdělila Olomouckému deníku mluvčí Eva Čerešňáková.

Lukrativní adresu v centru Olomouce si banka, jak uvedla, vybrala pro lepší dostupnost.

„Trinity Bank za poslední rok velmi dynamicky rozšířila svou síť a má v současnosti osm poboček, nově otevřená pobočka v Olomouci bude devátá,“ dodala Čerešňáková s tím, že v roce 2022 překonala tato česká banka hranici 100 000 klientů.

Nedaleko banky na Dolním náměstí v lednu opět ožily prostory lékárny U Spasitele, která má nového provozovatele.

V lednu naopak na Horním náměstí skončila cukrárna AIDA, která vyklidila přízemí historického domu švýcarské majitelky. Po necelých 10 letech provozovatel zavřel. Rodina, která měla cukrárny v Prostějově a Hranicích, nechtěla krok komentovat. Jestli z centra Olomouce AIDA zmizela definitivně, není jasné. Spekuluje se o přesunu na jiné místo.

Na Horním náměstí a v jeho okolí jsou prázdné i další nebytové prostory. Nově v Ostružnické ulici osiřely prodejny značky Benetton a české firmy Tulec Trend, která zde nabízela vlastní kolekce.

Pryč je obchod "Eli handmade". Ten se od prosince přestěhoval na ulici 1. Máje.

V Denisově ulici zavřela prodejna Bacania, kde zákazníci mohli pořídit potraviny z Rumunska a Řecka. Nově si je mohou zakoupit na jiné adrese, a to v Kateřinské ulici, kam se speciality přesunuly. Prázdno je v Denisově ulici také za výlohou prodejny květinářství Puget.

V Riegrově ulici v polovině prosince zavřela svoji pobočku ČSOB. Odstěhovala i bankomat. Banka nadále působí na Horním náměstí.

V prosinci naopak ve stejné ulici otevřel německý řetězec diskontních prodejen NKD. Obsadil obchodní prostory, ve kterých téměř 90 let působila prodejna značky Baťa.

Během prosince ožilo na Horním náměstí místo, kde v roce 2018 skončila legendární jídelna Centrum. Ve zrekonstruovaných prostorách nabídl majitel domu vánoční regionální trh, kam proudily davy lidí. Tato část historického objektu je nyní nadále k pronájmu. Majitel by byl rád, aby zde měla pokračování slavná jídelna v modernější podobě.