Na své si na Horním náměstí přijdou milovníci vína, svatomartinské víno totiž přijede prezentovat hned patnáct vinařství.

„Vše začne v sobotu v jedenáct dopoledne, kdy na náměstí přijede svatomartinský kočár. Jedenáct minut po jedenácté potom proběhne slavnostní otevření svatomartinského vína,“ popsal mluvčí pořádající společnosti Kulturní Olomouc Pavel Crhan.

O hudební doprovod nebude nouze. Od půl dvanácté do tří odpoledne bude tradiční atmosféru dotvářet cimbálová muzika z Raštíkovic.

Ve čtyři ji vystřídá česká skupina 5P Luboše Pospíšila.

Až do další soboty budou poté na náměstí každý den vystupovat různá hudební uskupení, většinou půjde o cimbálovou muziku.

Dárky, dobroty a bruslení

Velký stan naproti pódiu bude patřit vinařům.

„V ostatních dřevěných stáncích se bude prodávat občerstvení, horké nápoje a dárkové předměty. Ty už od tohoto víkendu zůstanou otevřené v rámci vánočních trhů,“ vysvětlil Pavel Crhan.

Advent je sice ještě daleko, ale na olomoucká náměstí tak už po svatomartinských slavnostech zavítá předvánoční atmosféra.

V provozu bude od soboty také kluziště na Dolním náměstí. Bruslit se tam bude opět zdarma.

Ledová plocha se 11. listopadu slavnostně otevře v 11 hodin a 11 minut. K dispozici bruslařům pak bude každý den od 10 do 22 hodin.

Klára Slavíčková