Areál nabídne hřiště na fotbálek, tenis i další míčové hry, jeho součástí mají být také dráhy pro bruslaře či kolobežky. Počítá se i s drahami pro běžce a v plánu je venkovní workoutové hřiště nebo cvičná tenisové stěna.

Část by měla být hotová letos na podzim, kompletně má být celý areál dobudován příští rok.

Ilustrační foto
"Termály" pod Kosířem. Chystaná koupaliště má zaplnit ohřívaná voda

"Výstavba byla zahájena na podzim loňského roku. Jeho předpokládaná hodnota je okolo patnácti milionů korun, i když se dá předpokládat, že finální cena bude vyšší, protože původní částka byla propočítána ještě za předcovidové ceny," říká Milan Kiebel, starosta Čech pod Kosířem.

Buduje se ve dvou etapách.

"Učinili jsme tak z důvodu velkého finančního objemu. První etapa přijde na deset milionů a v současnosti probíhá. Podle smlouvy s dodavatelem, by měla být ukončena v říjnu letošního roku. Rádi bychom plynule navázali druhou etapou s tím, že by měl být celý areál dokončen v srpnu nebo září 2023," informuje první muž obce.

Nejstarší rodačka z Čech pod Kosířem, Jiřina Urbanová rozená Přikrylová oslavila v předstihu 100 let. Narodila se 28. února 1922. 18.2. 2022
Nejraději mám bůček se zelím, směje se stoletá dáma. A pořád cvičím!

Sportovní vyžití pro širokou veřejnost

"V rámci areálu bude multifunkční sportovní hřiště, kde se budou moci provozovat prakticky všechny míčové hry – tenis, házená, volejbal, malá kopaná nebo nohejbal. Budou tam dvě in line dráhy pro bruslaře, koloběžky nebo i menší kola. Dále budou na oválu dvě běžecké dráhy, sprintérská rovinka a doskočiště pro skok daleký. V projektu je i cvičná tenisová stěna a tři koutky, kde bychom chtěli vybudovat venkovní fitness a workoutové hřiště," představil budoucí podobu areálu starosta a dodal, že areál bude obsahovat i zázemí pro uskladnění techniky a kancelář správce.

Nová tělocvična při ZŠ Samotišky, únor 2022
Samotišky se pyšní novou halou na sport, složili se na ni i místní. Nahlédněte

Postaví se i parkoviště a chodníky

"Počítáme i se sadovými úpravami a v rámci druhé etapy musíme vybudovat přístupovou komunikaci, chodníky a parkoviště. Mělo by mít kapacitu třicet míst a je důležité i vzhledem k potřebám přilehlého fotbalového hřiště," popisuje Milan Kiebel a uzavírá: "Celý areál je rozdělen na třiadvacet stavebních objektů. Na první etapu jsme získali dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši pěti milionů korun. Na druhou zkusíme o nějakou dotaci požádat, ale jsme připraveni i na variantu, že zbývající částku zaplatíme z obecního rozpočtu."

Čechy pod Kosířem
Jak se žije v Čechách pod Kosířem? Pojďte na návštěvu