„Hřiště jsme vybudovali v letošním roce v rámci projektu Trávíme čas společně. Chtěli jsme herní prvky pro nejmenší děti, protože právě pro ně nám prostor v našem sportovním areálu chyběl. Zkombinovali jsme je s venkovními fitness stroji, aby třeba i větší sourozenci měli při hlídání malých dětí vyžití. Věřím ale, že je budou využívat i maminky, dospělí a množná i senioři," uvedla starostka Bystročic Marta Turečková.

Nové hřiště i s posilovacími stroji si místní obyvatelé pochvalují.

„Moje dítě hřiště zatím ještě nevyužije, ale do budoucna určitě ano. Posilovací stroje mohou sloužit i dospělým, i já je ráda vyzkouším. Vítám to," řekla mladá maminka Zuzana Krylová.

Celkové náklady na vybudování hřiště přišly na 770 tisíc korun.

„Částku čtyři sta tisíc máme přislíbenou z Ministerstva pro místní rozvoj a zbytek zaplatíme z vlastních zdrojů," doplnila starostka obce.

A právě šéfka rezortu, který obci na stavbu přispěl, na slavnostní otevření přijela osobně.

„Jsem velmi ráda, že vidím výsledek. Jsou tady děti, přišli i obyvatelé a je vidět, jak obec funguje, jak je stmelená. Myslím si, že stát tyhle věci musí podporovat," řekla ministryně Karla Šlechtová (ANO).

Doplnila, že to není jediný projekt, který ministerstvo podpořilo. Dotace pomohly i při rekonstrukci kříže v obci a taky místní komunikace.