Amfiteátr v Zámeckém parku ve Velké Bystřici ožije v sobotu od 16 hodin písněmi, tancem a veselými scénkami.

„Budeme dokazovat, že pupek světa je ve Velké Bystřici a nikde jinde. Jeden z našich předků se ho vydal hledat do Ameriky a tak ho budeme následovat. Půjdeme s ním od objevení Ameriky, setkání s Indiány, až po Divoký Západ, abychom zjistili, že pupek světa je doma. Chybět u toho samozřejmě nebude spousta srandy, písniček a tanečků, tak, jak to bývá zvykem," vysvětlil hlavní organizátor akce Josef Langer.

Chybět nebudou ani tradiční soutěže a Zámecké náměstí plné dobrého jídla a pití. Vstupné je zdarma.

Pro děti bude od 16 hodin připravená divadelní pohádka Vladislava Kracíka O pračlovíčkovi. se svým country vystoupením s nádechem bluegrassu se publiku představí přerovská skupina Freďáci a od 19 hodin na všechny přítomné čeká vystoupení Hanáckéch patriotů a avizované soutěže.

Hudební finále Pupku bude završeno vystoupením skupiny Legendy se vrací.

„Jde o to aby se lidé potkali, viděli se, promluvili spolu a pobavili se. Sjíždí se k nám ze širokého okolí," doplnil Langer.

Hanácké kvitek se specialitami i svozovými autobusy

Ve Věrovanech se v sobotu 14. července mohou zase těšit na 14. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Hanácké kvítek. Za tancem nebo jen potěchou oblíbených písní, mohou lidé zamířit do tamní sokolské zahrady.

„Program začíná ve 14 hodin, kdy se představí vítězové soutěže Mistrovství Evropy dechových hudeb, a to dechová kapela Fúfaranka, Křídlovanka a ze Slovenska zavítá Krásinka. Zahraje také pořádající Věrovanka," řekl Jiří Uhlíř, kapelník dechové hudby Věrovanka.

Na festivalu vystoupí ještě národopisné soubory Koštéř Manerov a Hatě Tovačov. Večerní lidovou veselici doprovází Túfaranka. Uhlíř poznamenal, že pro návštěvníky jsou připraveny i svozové autobusy z Olomouce a okolí.

K občerstvení bude připraveno tradičně bohaté občerstvení a hanácké speciality. Návštěvníci se také mohou těšit na soutěže o atraktivní ceny třeba jako jsou poukazy do lázní či lety balónem.

Cena vstupenky je 120 korun, za nepříznivého počasí se akce koná ve věrovanském Kulturním domě.