Ve srovnání s předcházejícími lety se ale prý situace mírně zlepšila. Výrobci i prodejci burčáku se už zřejmě poučili z vysokých pokut, které mohou dosáhnout až statisíců korun.

Pracovníci olomouckého inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce zatím zkontrolovali 130 prodejců a odebrali pětadvacet vzorků burčáku k podrobným rozborům.

"V našem regionu se letos zatím potvrdil jeden případ, kdy burčák obsahoval třiadvacet procent vody. S prodejcem jsme zahájili správní řízení," uvedl ředitel olomouckého inspektorátu SZPI Jindřich Smička.

V předcházejících letech se však kontroloři prý setkávali s tím, že vzorky běžně obsahovaly třicet až padesát procent vody.

"V minulosti jsme kontrolovali prodejce, který nabízel burčák naředěný z neuvěřitelných devadesáti procent vodou,“ vzpomněl Smička.

Prodejce: voda se do burčáku dostal z chlazení

Přidanou vodu letošní laboratorní rozbory prokázaly také v burčáku dodávaném olomouckou firmou AVITIS, který se prodával ve Vinném šenku u Mikeše v Šumperku.

Společnost AVITIS i prodejce Petr Mikeš se však od jakékoliv manipulace s burčákem distancují.

„Problém vznikl technickou závadou na chladicím zařízení, kdy praskla hadice umístěná uvnitř kvasné nádoby. Cirkulující pitná voda v hadici slouží k ochlazování moštu a ke zpomalování kvasného procesu. Závadu bohužel výrobce zjistil až po vyprázdnění nádoby, kdy už byla daná šarže prodaná," reagovala jednatelka společnosti AVITIS Petra Novotná.

"Ihned poté však firma závadu odstranila. Odhadujeme, že do prodeje se dostalo maximálně 800 litrů tohoto burčáku. Výrobce přebírá veškerou zodpovědnost na sebe a nám i prodejci se za vzniklé problémy omlouvá,“ dodala.

Zákon přidávání vody do burčáku zakazuje. Odborníci to ujišťují na speciálním přístroji v laboratořích, za porušení zákona jsou pokuty v řádu destetitíců až stotisíců korun.

Časté kontroly prodejce umravnily

Díky častým kontrolám a také vysokým pokutám pro prodejce se podle Smičky situace v prodeji burčáku postupně zlepšuje.

„Již několik let výrobce, dodavatele i prodejce upozorňujeme na to, že kontroly i následné laboratorní rozbory budou stále častější a potrvají celou sezonu. Burčák se totiž smí prodávat od začátku srpna do konce listopadu. Nápoj nesmí obsahovat žádnou přidanou vodu, i malé množství se považuje za klamání spotřebitele. Někteří obchodníci jsou navzdory vysokým pokutám zřejmě nepoučitelní,“ míní ředitel olomouckého inspektorátu SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce od srpna provedla několik set kontrol v celé České republice.

"Brněnská laboratoř dosud analyzovala devětadvacet vzorků, nepovolené ředění jsme zjistili jen ve čtyřech případech. S prodejci zahajujeme správní řízení kvůli klamání spotřebitele,“ sdělila mluvčí SZPI Martina Šmídtová.