Na startu se sjelo pět desítek nablýskaných stařečků s datem výroby do roku 1968.

Ozdobou startovacího pole byly závodní stroje vyrobené Zbrojovkou Brno.

Na 1,5 kilometr dlouhou jízdu do Posluchova se vydala i legenda mezi historickými vozidly - Ford T.

Ondřej Foral, předseda ZO Federace strojvůdců Olomouc.
Jet vlakem se bát nemusíte! Předák strojvůdců o kontrolách, chybách i neštěstích

„Z důvodu koronavirové krize jsme odložili hlavní akci pořádanou jednou za dva roky, Hanácký okruh, a uspořádali jsme atraktivní alternativu, která se závodníkům i divákům líbila. Určitě to v Hlubočkách nebude poslední ročník,“ uvedl Jiří Kohlíček ze Středomoravského klubu automobilistů a motocyklistů (SKAM).

Kapacita závodu byla omezena na 60 jezdců s historickými automobily a motocykly vyrobenými do roku 1968. Utkali se celkem ve čtyřech kategoriích.

V konkurenci nejstarších aut vyrobených do roku 1938 zaburácely dva prvorepublikové reprezentativní sportovní stroje Zbrojovky Brno. Starší byl vyroben v roce 1927.

„Je to nádhera, ale ten rámus," usmívali se manželé Pospíšilovi z Olomouce, kteří sledovali start obou veteránů.

Průtah obcí Skrbeň je od tohoto týdne do poloviny prosince uzavřen kvůli opravě silnice. Z komunikace zmizí stoleté kostky, které nahradí asfaltový povrch. 15. července 2020
Konec drncání. Průtah Skrbení zavřela oprava, kostky nahradí asfalt

Největší pozornost diváků a obdivovatelů historických aut a motorek budila v údolí Bystřice legenda, která psala historii automobilů – Ford T z roku 1925.

Účastníci Burácení v Údolí se utkali ve dvoukolové jízdě pravidelnosti. Zvítězil ten, kdo měl nejmenší rozdíl dosažených času mezi dvěma jízdami do vrchu.

Po vyhlášení výsledků a předání cen následovala projížďka údolím Bystřice.

„Akce se jela jako připomenutí závodů bezmotorových minikár „hurtovnic“, které se na této trati v v obráceném směru v minulosti konaly. Jejich první závod se v Mariánském Údolí u Olomouce jel 27. října 1968,“ připomněli organizátoři.

Odemykání točny v olomouckém depu. 4, července 2020
Rosnička, Sergej či Pilštyk. V Olomouci se odemykala točna, podívejte se