V Olomouci se mohou lidé sklouznout na dvou nožích na zimním stadionu až pětkrát za týden. Kvůli mírné zimě je o bruslení velký zájem.

„Někdy chodím až třikrát týdně. Lidí je na veřejném bruslení tak akorát. Jezdil bych klidně na rybník, ale počasí je takové, jaké je,“ řekl Ilja Vrbka z Olomouce.

Ovšem ne všichni jsou spokojení s časy, ve kterých se olomoucký zimní stadion veřejnosti otvírá, a hledají další alternativy. Nejvíc asi pozdní večerní a brzké ranní termíny vadí rodičům s malými dětmi. „Většinou jezdíme s dcerou do Přerova. Bruslí se tam většinou od čtyř, což nám víc vyhovuje,“ uvedla Dana Tarkovská z Olomouce.

Určit nejvhodnější časy pro veřejné bruslení je podle Tomáše Musila, sekretáře HC Olomouc, velká alchymie. „Bruslení pro veřejnost se dojednává s městem, jsme domluveni na pěti hodinách za týden,“ uvedl Musil.

Majitelem zimního stadionu je olomoucká radnice, které není lhostejné, jak často je kluziště pro „nehokejisty“ otevřeno. Na druhou stranu si je ale magistrát vědom důvodu, které vedou pronajimatele stadionu HC Olomouc k určování termínů.

„Počet bruslení pro veřejnost není optimální. S tím se nedá nic dělat, protože plocha nezahálí. Je vytěžovaná od rána do večera,“ řekl David Ševčík z odboru vnějších vztahů a informací magistrátu.

„S jednou ledovou plochou jde velice těžko udělat program, který by uspokojil všechny,“ potvrdil Musil.

Hlavní překážkou přesunu na jinou část dne je množství tréninků a zápasů. „Například v sobotu hrají junioři, před nimi je ještě trénink A-mužstva, proto musí být sobotní veřejné bruslení tak brzo,“ sdělil Musil.

Během pracovních dní je situace obdobná. „Bruslení nemůže začínat dřív, protože musí odtrénovat všechny třídy, včetně těch nejmenších,“ dodal Musil. I samotní sportovci nejsou s rozvrhem ledové plochy spokojeni. „Třeba sledge hokejisté musí hrát své zápasy v deset večer,“ upozornil Ševčík.

Nepříznivou situaci pro bruslaře by měla změnit plánovaná výstavba multifunkční haly. „Všechno vyřeší až rekonstrukce zimního stadionu, kde se počítá s vybudováním druhé ledové plochy,“ uzavřel Ševčík.