V dubnu vystoupí v Olomouci zpěvák Bruce Dickinson z Iron Maiden v rámci projektu Concerto for Group and Orchestra, za kterým stojí zakládající člen kapely Deep Purple Jon Lord.

V červnu rozparádí Korunní pevnůstku retro z devadesátek v podání švédské poprockové skupiny Rednex nebo diskotékové legendy z Nizozemska Twenty 4 Seven.

Ve stejném areálu v červnu zaburácí Harlej, Traktor a Trautenberk. Na své si přijdou fanoušci kapel Mirai, Tři sestry, Wohnout. Do Olomouce dorazí i Pokáč nebo Michal Hrůza.

O prázdninách na Bouzově nebudou chybět populární Hrady.cz s velkým tahákem letošního ročníku - kapelou Kabát.

Bruce Dickinson na Lazcích

Jedinečný projekt Jona Lorda, zakládajícího člena Deep Purple, Concerto for Group and Orchestra, se zpěvem Bruce Dickinsona, zazní v hale Univerzity Palackého na Lazcích 2. dubna. Půjde o velkou hudební lahůdku nejen pro pravé rockery. Dílo kombinuje vážnou hudbu s rockovým dynamickým nábojem.

„Kromě Bruce Dickinsona (zpěv) se těšte na taková jména jako jsou Kaitner Z. Doka (Jon Lord, Ian Paice, Don Airey) - kytara, Bernhard Welz (Jon Lord, Don Airey) – bicí, Tanya O'Callaghan (Whitesnake) – baskytara nebo John O´Hara (Jethro Tull) – klávesy, a to vše za doprovodu 78členné Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín,“ láká pořádající Pragokoncert.

BRUCE DICKINSON vás zve na koncert v Olomouci!

| Video: Youtube

Koncert legendární hudební ikony Bruce Dickinsona podpořila olomoucká společnost Redstone, jež vloni pozvala do Olomouce zpěvačku Sandru.

Květnový koncert německé popové hvězdy osmdesátých let patřil na střední Moravě k největším hudebním událostem loňského roku.

„Spolu s řadou mých kolegů patříme k fanouškům Bruce Dickinsona a na koncert se již velmi těšíme. Vystoupení špičkových umělců v Olomouci je vždy významnou událostí, která ji zvýrazní nejen na mapě České republiky. Loni jsme pořádali koncert legendární zpěvačky Sandry a nyní nás těší, že se můžeme jako partneři akce podílet na vystoupení další hvězdy světového formátu,“ přidal pozvánku na dubnovou lahůdku zakladatel společnosti Redstone Richard Morávek.

Tři sestry a Wohnout

Ještě před startem letošních open air koncertů a festivalů nabídne klubová scéna v Olomouci hvězdy českého hudebního nebe.

V S klubu v únoru vystoupí Tata Bojs s Mardošou a Milanem Caisem, v březnu zahrají Pokáč nebo Horkýže Slíže. Duben by si měli poznačit v diáři fanoušci zpěváka Michala Hrůzy.

Dějištěm festivalů a velkých hudebních akcí bude v červnu olomoucká Korunní pevnůstka.

Nejprve 2. a 3. června během Slavností města Olomouc vystoupí Mirai, Rybičky 48, Alkehol, Kali, Pokáč, Tři sestry, Wohnout.

Retro Music Festival

V sobotu 10. června je na programu pozoruhodný Retro Music Festival Olomouc 2023. O pořádný zážitek a návrat do devadesátek se postarají švédská poprocková skupina Rednex a diskotéková legenda z Nizozemska Twenty 4 Seven.

Tvrdší muzice a kapelám tuzemské metalové scény bude na Korunní pevnůstce patřit sobota 24. června. Na své si přijdou fanoušci skupin Harlej, Traktor a Trautenberk.

Kabát na Bouzově

O letních prázdninách je už jistá zastávka tradičního festivalu Hrady.cz na louce pod hradem Bouzov. A je na co se těšit.

Pořadatelé prozradili, že pozvání na pódium nej fesťáku roku 2023 opět přijaly kapely Kryštof a Mirai, ale taky nejúspěšnější česká rocková skupina současnosti – skupina Kabát.