Nově zrekonstruované prostory bývalého filmového sálu, v němž už promítací technika dosloužila, nabídnou moderní interiér doplněný bezbariérovým přístupem. Do budoucna se mohou návštěvníci centra těšit na plánovanou službu wi-fi.

Stavební práce na přeměně filmového sálu do podoby nových knihovnických prostor, trvaly pět měsíců.

„Britské centrum Knihovny UP je od úterý 16. srpna 2011 v provozu v nově zrekonstruovaných prostorách v Křížkovského ulici č. 8, asi sto metrů od bývalého sídla směrem k náměstí Republiky. Oproti původním prostorům se mohou návštěvníci těšit na příjemné prostředí, lepší osvětlení nebo přehlednější uspořádání půjčovního fondu. Mohou také využít informační službu na vrátnici a občerstvení v deset metrů vzdálené univerzitní kavárně,“ uvedl vedoucí centra Martin Štěrba.

Britské centrum nabízí specializované služby v oblasti studia a výuky angličtiny, jazykových zkoušek a mezinárodních jazykových certifikací.

Knihovna a multimediální studovna jsou otevřené pro nejširší veřejnost. V Britském centru zájemci najdou knihovnu s unikátní nabídkou literatury vhodné pro všechny zájemce o studium angličtiny.

Fond knihovny je budován tak, aby každý zájemce o studium angličtiny našel materiály pro svou jazykovou úroveň. Po předchozí telefonické domluvě je možné zorganizovat exkurze pro skupiny.

„Tyto reprezentativní prostory by si určitě zasloužily vybavení novým, moderním nábytkem, ale na ten bohužel v letošním rozpočtu nezbyly peníze. Doufáme, že se nám podaří zařízení centra modernizovat v příštím roce,“ dodal Štěrba.

Více informací o Britském centru naleznete na www.bc.upol.cz.