Ceny zeleniny vylétly vzhůru a v případě brambor v březnu meziročně dokonce o více než 74 procent.

Koupit kilogram hlízy pod 20 korun je skoro nemožné. Kilo cibule stojí ještě o deset korun více.

Petržel? Běžně za bezmála 70 korun kilogram.

Hranolky levnější než brambory

„Ano, brambory jsou tak drahé. Viděla jste cibuli? Ta teď stojí 29,90,“ hlásila minulou neděli prodavačka supermarketu v centru Olomouce zákaznici, která u pokladny kroutila hlavou nad cenou za dvě kila obyčejných brambor - v supermarketech jsou nyní k dostání už pouze brambory z dovozu.

Cena kilogramu brambor se v obchodě pohybuje v rozmezí od 20 do 28 korun.

„To vyjdou levněji hranolky!“ přepočítávala zákaznice v Penny, kde kilogram nabízeli v akci za 19,90 – box menšího balení zmrzlých hranolků byl však prázdný.

„I když vezmu 2,5 kila za 54,90, pořád mi to vyjde levněji,“ prohlásila zhruba padesátnice nad pytlem nařezané hluboce zmrazené brambory.

Neúroda v celé Evropě

Kilogram cibule, která je nyní už jedině z dovozu, vyjde běžně na 30 korun. V případě petržele si musejí zákazníci připlatit ještě více – cena letí k 70 korunám za kilogram.

Brambory z českých polí seženou zákazníci už zřejmě jedině přímo ve farmářských prodejnách, kde je navíc pěstitelé nabízejí levněji. Jenže například ZD Vrbátky doprodalo poslední loňské brambory minulou středu.

„Byly od podzimu do posledního dne za deset korun. Bohužel už jsou pryč a nové budou až začátkem října. Rané neděláme,“ vzkázal místopředseda představenstva Erik Mádr.

Poslední české brambory nakoupilo do svých skladovacích prostor ZD Senice na Hané. „V pondělí jsme dovezli posledních šest tun. Kilo je do 20 korun,“ informoval Jaroslav Mačkal. Brambory prodávají ve skladech ve Vilémově.

Podle Českého statistického úřadu v březnu vzrostly ceny zeleniny meziročně o více než čtvrtinu. V případě brambor to bylo dokonce o 74,5 procenta.

„U zeleniny jsme odkázáni na dovozy a protože byla vloni neúroda v celé Evropě, ceny jsou tak vysoko, jak potkáváme dnes na pultech,“ vysvětlil předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petra Hanka.

„U některých komodit je to až extrém: petržel 2,5 eura za kilo,“ pozastavil se.

Prudký pokles cen až v létě

V produkci zeleniny, a týká se to i brambor, je Česká republika soběstačná na úrovni 35 procent.

„Většinu z naší produkce dodáváme na trh během vegetačního období. Část skladovacího období jsme schopni překrýt, ale nemáme vybudovaní dostatečné skladovací ani produkční kapacity, abychom dokázali zásobit trh během celého skladovacího období,“ připomněl Petr Hanka.

V Česku je dominantním krajem v pěstování brambor Vysočina. Vloni se podílela na celkové tuzemské produkci brambor jednou třetinou. Pěstitelé zde sklidili přes 156 tisíc tun, což je proti sklizni v roce 2017 o 45 tisíc tun méně.

Podle předsedy zelinářské unie se nedá očekávat pokles cen zeleniny v obchodech dříve než v červnu, až se začne dostávat na pulty první letošní produkce. V Česku by mohla začít letošní sklizeň již koncem května.

„Pokud by bylo standardní počasí, mělo by dojít k prudkému poklesu cen v období konce června a začátku července, jakmile česká produkce bude schopna dozásobit spotřebu,“ uvedl Hanka.