„V minulém roce jsme se rozhodli toto magické místo zvelebit. Díky dotaci byla možnost zde vybudovat nové přístřešky, ohniště, nebo naučné tabule. Reakce lidí máme pozitivní, novou podobu místa přijímají s povděkem. Díky panoramatickým mapám poznají, na jaký kopec se právě dívají,“ zmínil starosta Žulové Radek Trsťan.

Proměna místa vyšla na 1,3 milionu korun, dotace by měla pokrýt veškeré náklady.

Už v roce 2018 nechalo město obnovit vitráže v kostele, které vandalové rozbili kameny. Nyní je chrání sítě. V tomto roce byl rovněž kostelík spolu s kapličkou pod kopcem prohlášen za kulturní památkou.

Boží hora je nevyšším vrcholem Žulovské pahorkatiny. Podle farní kroniky se na vrcholu ve 12. století objevil obraz Panny Marie upevněný na kůlu a místo začali navštěvovat poutníci.

Začátkem osmnáctého století byl na kopci postaven dřevěný kostel, součaná kamenná stavba pochází z konce století devatenáctého.

Místo v historii navštívily významné osobnosti, například vratislavští biskupové nebo saská královna Karola.

Poblíž kostela se nacházela chata, která byla v padesátých letech zbourána.

Kostel patří městu. Bohoslužby se zde konají v červenci na svátek Cyrila a Metoděje a v polovině září na svátek Panny Marie. Otevřený bývá přes letní sezonu vždy v neděli od devíti do sedmnácti hodin.