„Operační středisko od 18.26 do 19.26 eviduje necelou třicítku událostí. Jednalo se především o popadané stromy a větve na komunikacích a drátech elektrického vedení, ale také uvolněné a poškozené střešní krytiny,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Uvedla, že například v Radslavicích silný poryv větru sroloval plechovou střechu rodinného domu o rozměrech asi 10 krát 7 metrů a poškodil komín, v Hranicích na Hálkově ulici se vlivem větru uvolnily dva plechy na střeše a hrozily pádem. „Například na olomoucké tř.17.listopadu hasiči vyjížděli ke dvěma skřípnutým plechům na sedmipatrové budově, které pomocí výškové techniky lezci odstranili.

V Přerově – Lověšicích zase odstraňovali kus plechové střechy, který spadl na chodník,“ doplnila mluvčí s tím, že podle dostupných informací nebyl při událostech nikdo zraněn.

Plné ruce práce měli hasiči v celém kraji už od brzkého rána, kdy se regionem přehnala první silná bouřka. Odklízeli popadané stromy ze silnic a utržené střechy, celkem jen během dopoledne vjížděli ke 160 událostem. Problémy byly i na železniční trati, kde popadané stromy způsobily zpoždění a to především na Olomoucku a Prostějovsku. Meteorologové však varují před dalšími silnými bouřkami a to i v Olomouckém kraji. Výstraha platí od čtvrtečního poledne do pátečního večera, 19 hodin.