„Je to pro lidi, kteří jsou ochotni nám pomoct to tady vylepšit, nemají zahrádku nebo bydlí v bytě a baví je být v přírodě. Jde o zametání, pletí, hrabání listí a další drobnější zahradnické práce. Nic odborného," řekla Hana Zacpálková vedoucí rozária a botanické zahrady. Důvodem, proč hledají dobrovolníky je nízký počet zaměstnanců na velké plochy.

„Nedá se to stíhat, proto jsme zvolili tuto variantu," vysvětlila vedoucí. Zájem dobrovolníků je o prázdninách menší, zatím největší je vždy na začátku sezony.

„Otevíráme v dubnu, ale už začátkem května jsme měli přihlášené minimálně čtyři dobrovolníky. Což bylo perfektní. Jsou to převážně ženy, v důchodu, ale i okolo čtyřiceti, padesáti let. Přes týden chodí do práce a o víkendech chodí k nám. Je to pro ně relax, líbí se jim u nás a rádi pomohou," řekla. Kdyby někdo měl zájem, může se obrátit na Botanickou zahradu Výstaviště Flora a přihlásit se.

„Zájemce uvítáme kdykoli, práce je tady stále dost," doplnila Hana Zacpálková s tím, že dobrovolníci dostanou za svou práci volnou pernamentku, která jim umožní návštěvu Botanické zahrady i Sbírkových skleníků ve Smetanových sadech po celou sezonu zdarma.