Tanečníci a tanečnice všech věkových kategorií se do Olomouce sjeli z celé Moravy, aby se utkali v diskotékovém tanci, hip-hopu, nebo tanci výrazovém.

Soutěž pořádá třikrát až čtyřikrát do roka taneční skupina Rytmus Olomouc.

„Podle věku účastníků je rozdělená na děti, juniory a mládež. Slavnostní vyhlášení výsledků za celý ročník se bude konat 21. června letošního roku v prostorách kulturního domu Sidia v Olomouci. Bude součástí každoročního představení Rytmus tančí nejen dětem,“ řekla hlavní organizátorka soutěže Taťána Randová.

Ačkoli v sále s drtivou většinou převládalo něžné pohlaví, pozornému oku neunikly ani taneční výkony dvou mužů. Čtyřiadvacetiletý David Král, který do Olomouce přijel z Frýdku – Místku, soutěží v disco dance a ve výrazovém tanci už čtyři roky.

„Nemůžu říct, že by mě jeden taneční styl bavil víc než druhý. Tancuju rád, asi i proto, že je ve mě velká dávka exhibicionismu, rád se předvádím,“ řekl se se smíchem.

Spokojený byl i s celkovou atmosférou soutěže a na dívky – tanečnice se díval jako na velkou konkurenci. David se ovšem přiznal i k tomu, že tanec může sloužit jako skvělá seznamka.

„Holky se na tancování určitě ulovit dají, sám s tím mám dobré zkušenosti,“ podotknul.