Témata, která se nejvíce dotýkají vesnice, jsou jak rekonstrukce dětského hřiště, tak stav chátrající budovy sokolovny nebo chybějící skatepark pro mladé. „Dětské hřiště budeme postupně obnovovat a doplňovat,“ uvedl starosta. Termín, kdy hřiště bude plně k dispozici maminkám s dětmi, si však starosta Petřek nedovolí odhadnout. Možnost vyžití mladých skateboardistů v Bohuňovicích je podle slov starosty na dobré cestě. „Můžeme se potkat a říct si, co mladí potřebují. Není problém, aby zde skatepark zase byl, myslím, že by se daly sehnat i finanční prostředky, a to nejen od obce,“ odpověděl na dotaz bohuňovických mladých starosta.

Při problému chátrající sokolovny starosta přiznal problémy v komunikaci s majitelem objektu. „Jestliže přijde tělovýchovná jednota s nápadem a bude chtít obec jako partnera, nevidím problém v tom, aby se zastupitelstvo dohodlo, jakým způsobem můžeme spolupracovat. Zatím ale je odpovědnost na vlastníkovi nemovitosti.“

Co těší a trápí Bohuňovické?


Narodila jsem se v Bohuňovicích, ale teď bydlím ve vedlejší vesnici. Mně se tady velice líbí, je to středisková obec. Centrum zdraví je tady fantastické. V Bělkovicích–Lašťanech máme krásné koupaliště, ale Centrum zdraví Bohuňovicím závidíme. Jelikož jsem se zde narodila, mohla bych obec srovnávat s tím, co tady bylo dřív. Je to ale nesrovnatelné, vesnice za celou tu dobu dostala úplně nový kabát.
Libuše Mařáková

V Bohuňovicích mi vadí, že tu nejsou vyčištěné záchytné koše v kanálech. Když potom zaprší, tak dojde k místním záplavám, byla tu celá ulice pod vodou. Potom se mi také nelíbí, že obecní politici odlišují peníze z fondů EU. Říkají, že obec platí něco a zbytek nejsou naše peníze a nemáme se o ně starat. Přitom jsou to všechno naše peníze a měli bychom mít přehled nejen o výdajích, které vynakládá obec, ale i o penězích, které získá například z fondů EU.
Ondřej Pauch

Bydlíme v Bohuňovicích čtyři roky a zatím jsme zde spokojení. Jediné, co mi vadí, je dopravní dostupnost. Jsme zde odkázáni pouze na vlaky. Dojíždím za prací do Olomouce a nevyhovuje mi to. I když se jízdní řády upraví, tak je to vždy k horšímu.
Zdeněk Vidák

Žiji v Bohuňovicích od narození a nic mi tady nechybí, je to čím dál lepší. Jediné, co mi jako matce vadí, je, že tu nemáme pořádné dětské hřiště.
Leona Machová