O Filipojakubské noci, kdy se pálí čarodějnice, vyprošťovali olomoučtí hasiči stroj, který jeho řidička „zaparkovala“ v korytě Mlýnského potoka. Auto skončilo částečně potopené a s řidičkou uvnitř. 

Událost se stala uprostřed olomouckého parku Bezručovy sady u lávky přes Mlýnský potok nedaleko Jihoslovanského mauzolea, kde je zákaz vjezdu.

Jak se tam řidička dostala, zda připlula po vodě nebo přiletěla vzduchem, zůstalo záhadou.

Hasiči k události vyjeli s člunem a technickým automobilem. Po příjezdu zjistili, že starší žena je stále uvnitř vozidla. Hasiči pomocí člunu nejprve vylovili z vody ženu, poté lanem a navijákem vytáhli na břeh i havarované auto.

Bobří akvapark

Obrovský šok zažili v neděli 23. července majitelé rodinného domu v Pňovicích na Olomoucku.

V bazéně na zahradě jim totiž plaval asi metrový bobr. Hasiči ho vylovili a převezli k nedalekému vodnímu zdroji, kde ho vypustili do volné přírody.

Netopýří invaze

Ve středu 9. srpna vyjeli ráno profesionální hasiči ze Šumperku k odchytu netopýrů ve čtyřpodlažním bytovém domě v Šumperku na Lidické ulici.

Hasiči po příjezdu zjistili, že v noci do domu vletělo asi deset netopýrů, kteří se ráno ve společných chodbách různě schovali, například za obrázky či hasicí přístroje.

Nájemníci, kteří šli ráno do práce, zjistili, že chodba je plná výkalů. Pátrali, co se děje a objevili netopýry.

Hasiči čtyři netopýry chytili do pytlíků, zbytek se jejich pískáním probudil a začal létat po domě. Hasiči je vytlačili otevřenými okny a dveřmi ven, ostatní, co chytili, z pytlíků vypustili do volné přírody.

Dáma v šachtě

V úterý 15. srpna ráno zachraňovali profesionální hasiči v Olomouci - Chválkovicích na Luční ulici ženu, která uvízla v šachtě.

Starší korpulentní žena šla do šachty zastavit přívod vody a dole, v hloubce asi 2,5 metru, se zaklínila mezi stupačky a židli a nemohla vylézt.

Po asi dvou hodinách, kdy volala o pomoc, ji uslyšela sousedka, která celou událost oznámila na tísňovou linku hasičů.

Hasiči pomocí hydraulického nářadí odstranili několik stupaček a ženu po dvaceti minutách vysvobodili z úzkého prostoru. Na místě si ji převzala zdravotnická záchranná služba.

Manžela za lanko nevytáhněš

Ve středu 18. října dopoledne opravoval muž na zahradě rodinného domu v Šumvaldu studnu a dolů mu spadlo nářadí. Uvázal se na ocelové lanko a po trubce se vydal do studny hluboké asi 20 metrů nářadí hledat.

Myslel si, že když nebude moci vylézt nahoru, vytáhne ho pomocí ocelového lanka manželka. Jenže manželka si se stokilovým mužem neporadila, přivolala proto hasiče.

Velitel zásahu a další čtyři hasiči nasadili všechny svoje síly a po několika minutách se jim podařilo muže ze studny vytáhnout nahoru. Uvnitř byl asi půl hodiny, byl podchlazený, dezorientovaný, ale viditelně nezraněn. Na místě si ho převzala zdravotnická záchranná služba.

Spoutaný školák

Ve středu 18. října vyjeli přerovští profesionální hasiči do jedné z místních základních škol pomoct žákovi, který si zřejmě chtěl hrát na četníky a zloděje.

Nasadil si pouta, ale neměl od nich klíč a velice se divil, že mu pouta nejdou sundat.

Hasiči chlapci pouta pákovými nůžkami rozstřihli a z rukou je pak sejmuli. Chlapec se nezranil.