„Bylo to jako bitva ze seriálu Game of Thrones,“ zní jeden z komentářů.

Policie se zatím k nočním událostem nechce příliš vyjadřovat.

„Mohu jen potvrdit, že policejní hlídky opravdu zasahovaly u incidentu před jedním z prostějovských barů. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Okolnosti události jsou předmětem dalšího policejního šetření. Více se nyní k dané věci nebudeme vyjadřovat,“ sdělila stručně policejní mluvčí Marie Šafářová.

Lidé, kteří díky své přítomnosti v dané ulici, zažili potyčku na vlastní kůži, jsou třeba na facebooku daleko sdílnější. Hovoří o pořádné divočině či masakru.

„Vůbec nevím co se stalo,ale když jsem přijela,napadali každého, kdo šel kolem. Nabírám zákazníky a už byli na autě a všude tma, opravdu fakt hnus, rychle jsem mizela, ty dveře od auta to tak tak vydržely, pět cigánů hlavama v autě rvalo dveře jen aby vytáhli někoho ven. Šílený,“ popisuje vlastní verzi událostí na facebooku Andrea.

„Viděla jsem 13 policejních aut v akci. Státní policie, dopraváci, měšťáci, auto s psovodem,“ přidává další postřeh Kristýna s tím, že její malá dcerka usnula kvůli řevu v ulicích a houkajícím policejním majákům až o půl páté ráno. To tedy musel být „cvrkot“.