Už popáté připravila Nadace Bezpečná Olomouc hravé a zároveň poučné odpoledne nazvané Bezpečná cesta do školy.

Do projektu se zapojily také olomoucké školy a centrum volného času. Díky tomu rodiče mohli získat přesné informace o tom, jaké kroužky pro děti jsou v Olomouci vůbec dostupné.

„Jsme tady už třetí rok za sebou a líbí se nám představení zájmových sdružení a organizací. Dívaly jsme se na nějaké kroužky, jaká je jejich letošní nabídka,“ řekla Šárka Navrátilová z Olomouce, která na prostranství k Pavilonu H zavítala s dcerou Natálií.

Věděly, že má přistát i záchranářský vrtulník a nenechaly si jej ujít.

„Byly jsme na přistání přesně. Dcera se zúčastnila i nějakých soutěží a byli jsme i ve frontě u hasičů, ale vzdaly jsme to. Skluzavka je velké lákadlo, ale taky je tam každoročně velká fronta. Je dobře, že se taková akce pořádá,“ uzavřela maminka.

Zábavu a řadu zajímavostí si nenechal ujít ani Karel Staroštík z Olomouce.

„Mohli jsme si zkusit policejní oblečení, neprůstřelnou vestu,“ řekl chlapec.

„Vyzkoušeli jsme si laserové pistole, nějaké hry. Na začátku dostanete kartičky a plníte nějaké úkoly a za to jsme dostali puzzle, reflexní pásjky, trička,“ vyjmenoval zase Radek Knybel z Třebčína, místní části obce Lutín.

Pátý ročník akce Nadace Bezpečná Olomouc má dvojí zaměření. Především seznámit děti s tím, kde by na ně ve městě mohlo číhat nebezpečí a jak se mu vyhnout.

„Hlavním cílem našeho projektu je naučit děti všímat si více svého okolí, vytvořit si správné návyky při pohybu na silnici, vnímat dopravní prostředí, orientovat se v něm a chovat se bezpečně,“ řekl předseda správní rady Nadace Ivan Langer.

Druhá část projektu Bezpečná cesta do školy je už potřetí zaměřena i na rodiče. Představí jim různé možnosti trávení volného času a zájmové kroužky, do nichž mohou své ratolesti přihlásit. (paš, pakk)