Když narazí na tramvaj nebo billboard se svojí fotografií, pokaždé ji to pobaví.

„Většinou se tomu zasměju. Je zvláštní se vidět v takové až nadživotní velikosti,“ říká Tereza Koňaříková, která se stala tváří kampaně se sloganem All runners are beautiful.

Během loňského ročníku závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc neunikla jednomu z fotografů. Její snímek pak byl vybrán do kampaně, která propaguje běžecký sport po celém Česku.

„Vůbec jsem ale netušila, že to bude takhle velké a rozsáhlé. Žiji v Praze a tady je to opravdu na hodně místech,“ popisuje rodačka z Olomouce, která se sama věnuje fotografování.

„Je docela srandovní, že mi to hodně posílají kamarádi, kteří mě někde vidí a rovnou se se mnou i vyfotí. Často se tomu směju,“ přiznává mladá žena, která víc než 10 let nejí maso a poslední dva roky je vegankou.

Diváci jsou v Olomouci skvělí

Letos půlmaraton v Olomouci poběží potřetí, startovné dostala zdarma jako pozornost od organizátorů.

„Atmosféra tohoto závodu je super. Myslím, že půlmaraton uběhne každý, kdo opravdu chce. Je ale potřeba trénovat,“ říká Tereza, která v loňském roce absolvovala závod coby dobroběžec a podpořila tak charitativní projekt.

Všem závodníkům v Olomouci pomáhají zástupy diváků kolem trati.

„Je skvělé, že v Olomouci je vždycky hodně lidí, kteří fandí. Přitom já si vždycky říkám, že stát tam v tom vedru je asi daleko horší než běžet. Diváci jsou skvělí v tom, že si s vámi chtějí plácnout, nebo některé případně kropí vodou,“ popisuje své zkušenosti z olomouckého půlmaratonu.

Nestresujte se časem, užijte si to

Na dosažené časy se až tolik nezaměřuje.

„Samozřejmě, je příjemné, zlepšit si čas. Ale když to člověk nějak zaběhne a užije si to, tak to je na tom to nejdůležitější,“ vysvětluje Tereza.

„Běhám spíš pro zábavu. Je to pro mě koníček a věc při které se uvolním a odreaguji. Není to pro mě žádný dril,“ vysvětluje sportovkyně, která ráda běhá například i v noci v lese ve větší skupině lidí.  „To je super. Jsme jako smečka vlků,“ popisuje.

A na závěr malé doporučení pro rekreační běžce: „Je důležité si to užít a nestresovat se nějakým časem. Hlavně si užít atmosféru a pěkně si to zaběhnout,“ dodává Tereza Koňaříková, slečna z plakátu.