Letošní novinkou festivalu je předehra na Dolním náměstí, kde už od středy 22. května každé odpoledne a večer proběhnou koncerty a malé pivovary nabídnou své produkty. Vstup na tuto pouliční festivalovou scénu bude zdarma. Program Beerfest Street na webu festivalu

Hlavní program Beerfestu, konaného v Olomouci již od roku 2001, rozezní Korunní pevnůstku v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Kromě atraktivního hudebního menu nabídne i produkci tří desítek pivovarů z celého Česka, a to jak známých značek, tak i menších pivovarů. Vstupné na jeden den festivalu je nastavené na velmi vstřícných 160 Kč.

Letní kino Olomouc v nové sezoně nabídne koncerty, filmové projekce i gastrofestivaly. Na snímku produkční Radka Rennerová.
Olomoucký Letňák začíná sezonu. Láká i na gastrofesty, koncerty a svatby

"Dvoudenní festival je plný skvělých kapel a nabídne i široký výběr pivovarů, od těch nejmenších po největší," pozval hlavní pořadatel olomouckého Beerfestu Pavel Spálený.

Atraktivní hudební program láká na řadu známých jmen. "Snažili jsme se, aby na pódiu zazněla škála žánrů, od tvrdší hudby přes mainstream až po řízné ska," uvedl Pavel Spálený.

V pátek vystoupí kapely jako Sto zvířat, Gaia Mesiah a Portless, a jako zlatý hřeb pak rakouský tribute Falca, který na festivalu hrál už v roce 2015.

V sobotním programu zahrají Deaf Heart, Ready Kirken, Cocotte Minute a Buty. Na festival dorazí i Olympic Tribute, vedený bývalým klávesákem Olympicu Milanem Valentou. O závěr se postará stálice festivalu, soubor Rock and Roll Band Marcela Woodmana.

Hudební festival, ilustrační foto.
TOP5 hudebních festivalů na Olomoucku. Na co se můžete těšit a za kolik

Tři desítky pivovarů

Na Korunní pevnůstce se příští víkend sejdou pivovary z celé republiky. "Seznam máme téměř uzavřený, aktuálně jsme domluveni se třiceti pivovary," prozradil pořadatel.

Mezi účastníky jsou například pivovary Lednice, Maxmilian, Zobak, Jadrníček, Tvarg, Pivovar Litovel, Radegast a Pilsner Urquell. Kompletní seznam je k dispozici na webu festivalu.

Pivovar Jadrníček zazářil v prestižní soutěži. V kategorii Česká pivní pečeť letos získala dvanáctka Náměšťák stříbro. Zprava Radek Jadrníček (sládek) a Luboš Jadrníček, 24. dubna 2024
Jadrníček s Náměšťákem zazářil v prestižní soutěži. Pivní značka z Hané roste

Letošní novinkou je Beerfest Street, druhá festivalová scéna na Dolním náměstí. Program je zdarma a začne již ve středu 22. května.

“Kromě finalistů soutěže kapel se zde představí i interpreti jako Moonpark, Stracené ráj a Robbie Williams Revival. Na místě se návštěvníci mohou osvěžit ve stanu minipivovarů,” lákal Pavel Spálený. Program na Dolním náměstí potrvá do soboty 25. května.

Slavnostní zahájení Beerfestu na Korunní pevnůstce proběhne v pátek 24. května v 15:50 hodin naražením soudku pivovaru Litovel za přítomnosti hlavního sládka Petra Kosteleckého a zástupců města Olomouce.

Vstupenky na páteční i sobotní program v pevnůstce jsou k dispozici za 160 korun a lze je zakoupit v předprodeji prostřednictvím sítě Goout. Festivalová pokladna před Korunní pevnůstkou bude otevřena od 21. května.

Beerfest Olomouc 2024 - program na Korunní pevnůstce

pátek 24.5., areál otevřen od 12:00

14:50 Slavnostní zahájení - naražení soudku
15:00 Zvláštní zóny
17:00 Šrouby a matice
18:45 Sto zvířat
20:30 Gaia Mesiah
22:15 Portless
23.30 Falco Tribute Band

sobota 25.5., areál otevřen od 10:00

10:00 Burza pivních suvenýrů
13:00 Kapela Ptáci
14.30 Deaf Heart
16:00 Ready Kirken
17:30 Cocotte Minute
19:00 Polemic
20:30 Olympic Tribute
22:00 Buty
23:30 Rock and Roll Band Marcela Woodmana