Místo inscenace The Beatles Celebration, na kterou už od loňského listopadu chybí potřebná licence, připravili zástupci divadla náhradní program.

V dubnu uvedou projekt Balet Gala, v němž se představí hned několik držitelů Ceny Thálie, včetně uměleckého šéfa místního baletního souboru Michala Štípy.

Premiéra představení je naplánována na 23. dubna. Společně s Michalem Štípou na jevišti vystoupí primabalerína Národního divadla v Praze Nikola Márová a olomoucká primabalerína původem z Japonska Yui Kyotani.

„Během jednoho večera si tak diváci užijí taneční mistrovství hned tří držitelů prestižní Ceny Thálie. V komponovaném projektu se představí také exkluzivní hosté, jejichž jména zatím neprozradíme, abychom dopředu neodhalili všechny trumfy této jedinečné podívané,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš.

Vrátí se Brouci příští sezonu?

Věří, že taneční show diváky nadchne. Zároveň však Gerneš nevzdává snahu o získání autorských práv na baletní představení The Beatles Celebration.

Jednání s poskytovatelem licence v Londýně prostřednictvím české agentury jsou komplikovaná, ale míří ke zdárnému konci.

„V tuto chvíli máme zajištěno devadesát procent skladeb a o možnosti užití těch zbývajících usilovně jednáme. Podle stávajícího příslibu by se to mělo vyřešit do konce aktuální sezony,“ ujistil ředitel Moravského divadla.

Písničky legendárních Brouků se tak na olomouckou scénu vrátí během divadelní sezony 2019/2020.