Z lešení se v těchto dnech vyloupla další část postupně budovaného BEA campusu Olomouc, jehož investorem je společnost RCO.

Nová výstavba s dynamičtější architekturou navazuje na třídě Kosmonautů na panelové domy a po dokončení má vytvořit kompaktní celek s prostupností území i celého areálu.

Směrem k řece Moravě se otevírá v podobě kruhového souboru staveb. Vznikne zde zelený vnitroblok propojený s rekreační zónou na levém břehu řeky.

V Olomouci-Neředíně, nedaleko Fakultní nemocnice Olomouc, vyroste sanatorium, které nabídne dlouhodobou ošetřovatelskou péči. Bude mít 120 lůžek.
Nové sanatorium v Olomouci, postaví jej developer Morávek. Pomůže to i fakultce

„BEA campus Olomouc podél ulice Kosmonautů bude dokončen do roku 2024. Současná etapa výstavby završuje řešení celého areálu jako moderní městské čtvrti, kde v nových objektech bude prostor pro vzdělávání, byznys a zdravotnictví,“ sdělil mluvčí společnosti Tomáš Jelínek.

Na protější straně blíže centru oživila třídu Kosmonautů moderní administrativní budova Envelopa Office Center. V atriu působí stylová kantýna michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse Bistro Paulus a nově se zde konají zajímavé výstavy – do konce března je k vidění přehlídka nejnovějších děl olomouckého sochaře Jana Dostála.

Stánek v Jeremenkově ulici u hlavního vlakového nádraží. Fronty jsou u okénka po celý den. Hlavně na jízdenky a cigarety. Ráno frčí i denní tisk, 1. března 2023
Trafiky mizí z Olomouce. Ty zbývající drží prodej hraček, alkoholu i koláčů

V přízemí administrativní budovy vloni otevřela sportovní prodejna.

„Specializovaná prodejna sportovních potřeb Endorphin Republic propojuje objekt s rušnou křižovatkou pěších a cyklistických cest, čímž se více posílí atraktivita rychle se rozvíjejícího městského bulváru,“ poukázal mluvčí skupiny Redstone Petr Hlávka.