Podle meteorologů totiž budou teploty po oba volné dny stoupat ke třicítce. Pokud na střední Moravě zaprší, tak spíše v horských oblastech.

Ve Šternberku nezdražili


„Otevřeli jsme už dnes, ale lidí zatím moc nepřišlo. Zítra očekáváme větší návštěvnost, alespoň předpovědi meteorologů jsou velmi příznivé,“ uvedl včera za provozovatele koupaliště ve Šternberku Vladislav Krnoš. Plovárna nabízí řadu atrakcí i občerstvení. Cena zůstává 40 korun pro dospělého návštěvníka a 25 pro dítě. „Voda je bezvadná, momentálně má dvacet stupňů,“ lákal Krnoš. Koupaliště je v?provozu od 9 do 19 hodin.

V Majetíně mají lidé větší prostor


Dnes v 10 hodin otevře brány i koupaliště v Majetíně. Letos sice vstupné podražilo na 40 korun pro dospělého a 20 pro dítě, návštěvníci však najdou mnohem více prostoru, kam mohou rozprostřít deku. „Odkoupili jsme sousední pozemek od hasičů a zelenou plochu asi o třetinu rozšířili,“ uvedla Ludmila Dostálová z?místního obecního úřadu. Na koupališti obec vybudovala nové posezení pod pergolou a zrenovovala sociální zařízení. „Zájemci mají možnost zakoupit si permanentku na deset vstupů. Ta je přijde na tři stovky a k dostání je v úřední dny na obecním úřadě,“ poznamenala.

Litovel: bazén i nohejbal


Na litovelském koupališti zahájili sezonu již v minulém týdnu, ale počasí návštěvnosti nepřálo. „Tento víkend však to vypadá slibně. Na nápor lidí jsme připraveni,“ uvedl vedoucí plovárny Jaroslav Valouch. Cenu v Litovli nezvedli a zůstává 15 korun pro dospělé a sedm pro nejmenší návštěvníky. Na koupališti si mohou zájemci zahrát nohejbal či stolní tenis. „Sportovní nádobíčko si mohou půjčit na místě,“ podotkl Valouch. Otevřeno je od 9 do 19 hodin.

V Uničově mají tobogan v ceně


Na dnešní, možná i tropické teploty se těší i provozovatelé uničovského koupaliště. „Otevřeli jsme už minulý týden, ale návštěvnost nebyla kvůli počasí nic moc,“ posteskl si vedoucí plovárny Josef Valenta. Koupaliště zvedlo cenu o?pět korun na 40 a 20 korun. „V ceně je tobogan, zájemci si mohou zahrát míčové hry, ruské kuželky nebo stolní tenis. Nejmenším jsou k dispozici prolézačky,“ lákal návštěvníky Valenta. „Teplota vody je výborná: 24 až 25 stupňů Celsia,“ podotkl. Otevřeno mají od 10 do 19 hodin.

V Olomouci mírně podražili


Otevřeno má již několik týdnů i venkovní plavecký bazén v Olomouci. „Vstupné je letos o trochu vyšší: dospělí zaplatí 65 korun a děti 50,“ uvedl pracovník bazénu. Otevřeno je od 9 do 20 hodin.

Naopak uzavřené bude letos kvůli rekonstrukci koupaliště v Pasece nedaleko Šternberka. Plovárna v Náměšti na Hané by měla přivítat první letošní návštěvníky 20. června.