„Některé dodávky se opozdily, ale jiné zase uspíšily. Postupuje se plus mínus podle nastaveného harmonogramu. Žádné výraznější zpoždění v tuto chvíli není,“ popisoval dění na staveništi starosta města Stanislav Orság.

Moderní hala vyrůstá v sousedství areálu nemocnice a bude zahrnovat víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Celkově si sportovní a relaxační stánek vyžádá přes 170 milionů korun.

Fotogalerie: Krytý bazén ve Šternberku - vizualizace 2020

Šternberk, který má na krytý bazén našetřeno z minulých let, se obrátil se žádostí o dotaci na Národní sportovní agenturu. Příjem žádostí vyhlásila předloni v prosinci.

„Žádost o dotaci jsme podali hned první možný termín a jsme zaregistrováni s pořadovým číslem 1,“ informoval počátkem loňského roku starosta.

Zbytečné úpravy?

Technické požadavky agentury jsou přísnější než parametry FINA , což je Mezinárodní plavecká federace. Aby jim vyhovělo, přizpůsobilo město některé rozměry, například u šaten či skladovacích prostor. Rozšířit o 10 centimetrů se však musela i bazénová vana.

„Úpravy si vyžádají nějaké jednotky milionů nahoru. Pokud dotace nebude, dělali jsme je zbytečně,“ uvedl Stanislav Orság.

Jestli Šternberk může s dotací počítat, nebo ne, však ani po roce od podání žádosti neví. Na Národní sportovní agentuře došlo k personálním změnám a nad šternberským projektem se stále přešlapuje.

Důvodem je podle všeho hloubka bazénu. Vana je o něco hlubší, což je ale pro plavce výhodnější.

Národní sportovní agentura přitom vloni na začátku roku sdělila, že hloubka je v pořádku. Stanovený parametr je míněn jako minimální hloubka.

Poté, co si nové vedení nechalo udělat rozbor všech dotačních podmínek, již „minimální“ neplatí a na uvedené hloubce se trvá.

„Zatím informace o tom, jak jsme dopadli, nemáme. Naděje však stále je,“ reagoval starosta.

Pětadvacítka, sauna i tobogan  

close Vizualizace plaveckého bazénu ve Šternberku info Zdroj: se souhlasem Měú Šternberk zoom_in Vizualizace plaveckého bazénu ve Šternberku Třípodlažní objekt bude obsahovat víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Součástí wellness budou sauny, parní lázeň, odpočívárna a venkovní terasa s ochlazovacím bazénem.

Plavci se mohou těšit na pětadvacítku se šesti plaveckými drahami – rozměry: 25 x 12,6 metru, hloubka vody 1,4 až 1,8 metru.

Zábavný bazén nabídne proudový kanál, houpací záliv, masážní trysky či vodní chrlič. Chybět nemůže tobogan.