Přitom prodej semen této rostlinky sahá v historii podniku patnáct let zpět. Tehdy totiž začala být populární.

„Trochu to souvisí s moderním a zdravým životním stylem, kdy se konzumuje více zeleniny. Některé druhy zeleniny nejsou chuťově zajímavé a je třeba je ochucovat, bazalka je jedním z ideálních koření. Tehdy jsme zahájili kampaň, která se jmenovala: Bazalka není jen jedna," vysvětlil ředitel smržické firmy Jan Prášil. Odborníci proto začali s vlastním šlechtěním bazalek, dbali na kvalitu i na to, aby rostlina v květináčích rychle nevadla.Jan Prášil, ředitel společnosti Semo a.s. Smržice na Prostějovsku

„Přede dvěma lety, jsme na Floře křtili novinku – malou kompaktní bazalku. Je tady i dnes k vidění a jmenuje se Mánes. Má asi půl centimetrové lístečky, vezmete si třeba hrst lístků, ale rostlina je stále krásná. Jakoby neubylo. Je ideální do květináčku a dokáže nádherně provonět interiér bytu nebo kuchyně. Na rozdíl od velkolistých je dekorativní stále," popsal ředitel. V nabídce má jeho firma například odrůdu Lettuce Leaf, česky salátový list, která má listy více zkadeřené, světlejší barvy a je určená ke konzumaci především jako čerstvá. Na sušení vhodná příliš není.

„Jsou bazalky se speciálním aroma. Například ta, která se jmenuje Lime má vyloženě citronovou chuť a je vynikající k rybám. Skořicová bazalka se skořicovým aroma se zase používá ke sladkostem nebo k zelenině, která se připravuje na sladko," vyjmenoval některé druhy Jan Prášil.

V sortimentu ale nechybí ani rostlinky, které lze využít při přípravě čaje nebo červenolisté, které jídlo zase zajímavě, barevně ozdobí.

„Jsou to druhy, které lze koupit i na Floře, u různých prodejců, například vedle pavilonu A, který se teď opravuje, je celý náš sortiment," poznamenal muž. Přiznává, že tuto rostlinku typickou pro pokrmy italské kuchyně, má rád i on sám.

„Jsem trochu konzervativec, voňavé druhy jsou zajímavé, ale já raději klasickou bazalku s klasickou vůní bez ostatních příchutí a to Mammolo Genovese, která si mě získala tím, že tolik nevadne," řekl.

Pěstování prý složité není. Důležité je ji nepřemokřovat, ani z ní nedělat kaktus.

„Doporučil bych, aby rostlinku lidé zaštipovali a nepustili do květu. Ono to pěkně vypadá, ale květ znamená konec vegetace. Pak odejde úplně," vysvětlil Jan Prášil a doplnil: „Bazalka je nejoblíbenější bylinka a zájem o ni stále roste. Lidé se ji naučili v kuchyni používat a jde to ruku v ruce i s tím, že se vrátili a to i na vesnici k pěstování rajčat kvůli chuti. Nejen mladá, ale i starší a střední generace, přišla na to, že bazalka s rajčetem špatně nechutná," uzavřel.