Restaurace se popáté účastní prestižního Grand Restaurant Festivalu, do kterého jsou zapojené i restaurace U Labutě v Přerově a Atmosphere v Olomouci.

Hosté si ve Velkém Újezdu mohou pochutnat si na tataráku z daňka nebo si dát speciálně připravené kachní prso s kompotem z červeného zelí.

„Připravili jsme tataráček z daňka, šafránové aioli, křepelčí vejce a opečený cibulový chléb. Jako druhé jídlo nabízíme konfitovaná kančí líčka v olivovém oleji, pyré z topinambur a bruselskou kapustu. Třetí jsou pak kachní prsa sous-vide s kompotem z červeného zelí a máslovým bramborovým knedlíkem,“ vyjmenoval menu číšník restaurace Adam Hanousek.

Prozradil, že letošní tématem festivalu je Baroko na talíři a některé suroviny vybíral sám Pavel Mauer, organizátor festivalu.

„Pro nás je to velmi prestižní akce. Jsme rádi, že nás pan Mauer oslovil, protože přihlásit se není možné, sám si podniky vybírá,“ pokračoval číšník.

Doplnil, že ten, kdo by chtěl umění velkoújezdské kuchyně ochutnat, se musí přihlásit přes web Grand Restaurant Festivalu.

„Lidé sem jezdí a všichni si speciality, které páni kuchaři vaří, chválí. Z našeho menu bych nalákal hlavně na kachní prsa,“ doplnil Hanousek.