Jednotní v rozhodování ale zastupitelé nebyli, z přítomných dvaceti bylo jedenáct pro prodej, devět se hlasování zdrželo.

„Je předpoklad, že Olomoucký kraj toto zařízení vystaví a jsem přesvědčený, že se lokalita zkvalitní a že všechny tyto vášně utichnou. Lidí podepsaných pod peticí bylo docela dost a i z bohaté účasti na zasedání bylo vidět, že tato otázka lidi zajímá,“ řekl starosta města Dalibor Horák.

Ve městě by tak měly vyrůst dvě patrové budovy, kam se přestěhuje část klientů šternberského Vincentina.

Jedna bude stát u gymnázia a druhá v nedaleké Olomoucké ulici, v každém z domů by měly být dvě domácnosti, celkem v nich najde nový domov čtyřiadvacet lidí.

Zdeněk Ulčík, majitel penzionu Herrenhof, který s diskutovaným pozemkem těsně sousedí, chtěl na parcele vybudovat barokní okrasnou zahradu, kde by se mohly konat různé kulturní akce.

„Čekal jsem to, jsem smutný, ale život jde dál. Město mohlo mít hezký kousek, takhle bude mít hranatou budovu. Sochy tam kdysi byly, byly tam i kamenné barokní vázy, ale s moderní budou si to nedokážu představit,“ pokrčil rameny Ulčík.

Plánují i rodinné bydlení

Pozemky pro obě budovy zatím zůstanou ve vlastnictví města do doby vložení vkladu rozestavěné stavby do katastru nemovitostí.

„Pak se můžou prodat, město peníze investuje do rozvoje inženýrských sítí v této lokalitě, tak aby tady mohla být nastartována i další zástavba, která je tam plánována, tedy rodinné bydlení,“ podotkl starosta.

Pokud by však stalo, že bydlení nebude možné postavit, pozemky zůstávají nadále v majetku města a mohou se jakkoli využít.

„Ta šance je hrozně malá. Kdyby se to ale stalo a ze strany města by přišel návrh, určitě bych do toho projektu šel,“ doplnil neúspěšný žadatel.

„Myslím si, že ke změně nedojde. Věřím tomu, že i současné rozdělení pozemku postačuje k uskutečnění záměru pana Ulčíka, zůstává tam dostatečný prostor,“ dodal starosta Horák.