„Ve chvíli kdy míchám Cosmopolitan, jsem zase doma a jsem ráda, že zase můžeme dělat to, co děláme a děláme to dobře. Jsme koktejlový bar a na alkoholu a koktejlech to u nás stojí. Pro nás to byl opravdu velký propad, lidé nechodili, báli se pít ani nechtěli drinky nahrazovat likéry, protože to není ono," řekla Kamila Vozáková.

I hned po vyhlášení zákazu prodeje a rozlévání tvrdého alkoholu, vymysleli novou nabídku prohibičních drinků.

„Okamžitě jsme vytvořili menu s alkoholy a likéry, které byly dostupné. Lidi to ale řešili po svém, buď si dávali pivo, víno nebo situaci řešili alternativami, kterých ovšem nebylo moc a ani o ně nebyl takový zájem. Chodilo méně lidí," pokračovala barmanka, která v oboru pracuje něco přes dva roky.

Vymýšlet nové drinky s nižším obsahem alkoholu, pro ni byla výzva.

Barmanka z baru Osa v Olomouci

„Vytvořili jsme spoustu nových koktejlů a myslím, že je i do normálního meníčka zařadíme. Určitě to bylo pro nás v určitých směrech objevující, něco jiného," poznamenala dívka. Podle ní však hosté chtěli hlavně to, v čem je nejvíce alkoholu. „Takže se u nás nejvíc dělal Aperol Spritz, což je kombinace aperitivu a prosecca, lehce šumivého italského vína," pokračovala Kamila Vozárová a doplnila, že by doporučila i koktejl Saint Germain, který se míchá v kombinaci s bezinkovým likérem, dalšími bylinkami a proseccem.

Na otázku, jestli si myslí, že se lidé budou obávat dát si koktejl nebo panáka tvrdého alkoholu odpověděla bez dlouhého přemýšlení.

„Doufám, že se to našeho podniku týkat nebude. Nemyslím si, že by naši hosté měli za to, že bychom jim nalévali něco nekvalitního. Vidí, co otevíráme, co naléváme. Máme okolkované lahve, zákazník se na baru může podívat, jak se koktejl připravuje. Nic před nimi neskrýváme a vzhledem k tomu, že alkohol tady sami konzumujeme tak se nebojím, že bychom jim dávali něco špatného," uzavřela barmanka.