Posádky, které se na Hanou sjíždí z různých koutů naší země i zahraničí, poprvé odstartují v pátek brzy ráno mezi 6.45 a 7.15, hromadný start z Olomouce je pak avizovaný na odpoledních 18.30.

„Je to už sedmnáctý ročník tohoto setkání. Opět poletíme z Olomouce, z parkoviště od Šantovky, je to taková živá pozvánka, aby lidé za nám přijeli i na Bouzov,“ uvedl pořadatel akce Svatopluk Kuča.

Ilustrační foto
Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Letos se předvede celkem třicítka balonů, přijedou posádky z celé České republiky i sousedního Slovenska.

Hlavní program pak připadá na sobotu 19. srpna. Lidé se mohou pokochat ranním startem, který je na Bouzově od 6.45 do 7.15. Podvečerní hromadný start se tam chystá na 18.30 a pořadatelé avizují, že ani letos nebude chybět večerní svícení balonů ve 21.30 a závěrečný ohňostroj.

„Kromě toho na sobotu chystáme i bohatý doprovodný program. Ukázky leteckého modelářství, v 16 hodin koncert folk-rockové kapely Střemkoš, divadlo a taky atrakce pro děti,“ pozval ještě organizátor akce a upozornil na to, že při příjezdu návštěvníci dostanou lístek, který je slosovatelný a tři výherci se tak proletí balónem. Vstupné se na balonovou show neplatí.

Akce pak končí v neděli 20. srpna, kdy balony v 6.45 vlétnou naposledy. „Je to emotivní podívaná, všechny zveme. Všechno se odvíjí od počasí. Prognóza je taková, že u nás ráno bude sice foukat, ale celý sobotní den by nám mělo přát počasí a tak večer asi nejspíš poletíme,“ uzavřel Svatopluk Kuča. 

Klokan Kuki z Úsova, který utekl svému majiteli
Chovateli z Úsova utekl klokan, za čtvrt roku doskákal k Jihlavě
Polomy v okolí kopce Vysoká Roudná nedaleko obce Mutkov.
Krajský úřad dočasně zakázal vstup do některých lesů