Nevšední bar u rušné třídy Svobody s příjemnou atmosférou a teplem hořícího ohně v zimě láká kolemjdoucí. V těchto dnech hlavně na horký punč.

„Mám malou holčičku a hledali jsme místo, na kterém by se mohli cítit dobře rodiče s dětmi, kde by si děti mohly hrát nerušeně a bez nějakých obav ze strany rodičů,“ vysvětloval provozovatel netradičního baru Zahrada Jan Piskač.

Vánoční trhy v Olomouci, 25. listopadu 2021
Stánky v centru Olomouce zase otevřou, zrušené trhy nahradí "zimní jarmark"

Kolem klášterní zahrady nacházející se naproti olomoucké polikliniky lidé roky netečně procházeli a u oprýskané zdi maximálně tak parkovali auta.

To se změnilo v létě. Bar v areálu starého kláštera otevřel koncem srpna. Nejmenším návštěvníkům skutečně nabídl pestré vyžití.

„Děti hned obsadily houpačky, pískoviště. Ale rozhodně jsme netvořili koncept cílený pouze na rodiny s dětmi. Chtěli jsme vytvořit místo, kde bude všem lidem hezky, mladým i seniorům, kde se budou cítit uvolněně, kde bude hrát muzika a obsluha i ceny budou příjemné,“ popisoval Jan Piskač.

Vánoční tramvaj v Olomouci s novou LED výzdobou, listopad 2021
Vánočně rozzářená tramvaj v Olomouci. Jak se vám líbí novinka?

S koncem léta branku do zahrady zavřeli. Nakonec jen na dva měsíce.

„Koncem listopadu jsme nabídli adventní pojetí naší Zahrady s punčem a vánoční atmosférou. Na tom, co tady nyní vidíme, pracovala řada mých blízkých, celý náš tým se činil. Jsme moc rádi, že se výsledek líbí. Jen připomínáme, že i u nás je zapotřebí dodržovat platná protiepidemická opatření,“ těšilo provozovatele.