Zápas mezi Sigmou a Baníkem vypukne sice až v 17 hodin, policisté ve městě však budou podle policejní mluvčí Jitky Dolejšové hlídat situaci už do rána.

Na olomoucké nádraží by měl hlavní příděl příznivců Baníků dorazitpo třetí hodině.

„Vlak s fanoušky Baníku by měl příjetv 15.10.Na nádraží budeme ale v pohotovosti už od poledne,“ informoval v neděli dopoledne Jiří Brada z olomouckého policejního ředitelství

Průvod ostravských fanoušků za asistence policie by pak měl Masarykovou třídou a dále po ulici Husova, Komenského, Dobrovského a Na střelnici projít zhruba mezi třetí a čtvrtou odpoledne, zpátky pak po devatenácté hodině.

Během přesunu ostravských fanoušků s kordony policistů na stadion, a po zápase zpět, bude tato trasa uzavřena pro motoristy.

Odkloněné tramvaje, zavřené bary

Policie také doporučila majitelům obchodů a restaurací v místech, kudy budou fanoušci procházet, aby zvážili možnost alespoň v průběhu přesunu své podniky zavřít.

„Dvacet minut, než všichni přejdou, nám nestojí za to, abychom riskovali nepříjemnosti. Podobné fanoušky už známe. Kolegyně s nimi už potíže měla. Raději však na chvíli zavřeme, aby měli hosté klid,“ uvedla Marta Vaculíková z baru Merlin na Masarykově třídě.

Majitelům aut pak policie doporučuje, aby raději své vozy přeparkovali z ulic, kterými průvod fanoušků potáhnou.

Omezení se týká i městské hromadné dopravy.

„Předpokládáme, že v době mezi půl čtvrtou a čtvrt na pět odpoledne a dále pak od sedmi patnácti až do osmi večer odkloníme tramvaje číslo 2 a 4 z centra směrem na tržnici a třídu Kosmonautů,“ uvedla v pátek tisková mluvčí dopravního podniku Magdaléna Kopřivová.

Cestující by měli být připravení také na to, že některé z autobusů číslo 14, 17, 18, 21 a 22 mohou kvůli dopravním omezením nabírat zpoždění.

VÍCE: Baník potáhne městem, tramvaje pojedou jinak

Baníkovci opět na tribuně Sever, minule ji vytopili

O utkání mezi Sigmou a Baníkem je velký zájem. Vstupenky z předprodeje mizely hodně rychle, podle předběžných infomací bylo do soboty prodáno asi deset tisíc lístků.

Na zaplněný stadion a nápor ostravských fanoušků se na Sigmě chystali už dopředu. Po minulé návštěvě ostravských příznivců zde zůstalo vytopené kasino v tribuně a zdemolovaná část ochozů.

Fanouškům Baníku Ostrava bude ale i nyní opět vyhrazena tribuna Sever, stejně jako tomu bylo v jarním vzájemném duelu.

„Je pravda, že jsme po excesu ostravských fans na jaře letošního roku tvrdili, že tribuna Sever již pro ně nebude příště vyčleněna, Hlavně z bezpečnostních důvodů jsme znovu nuceni fanouškům Baníku tribunu Sever opět vyhradit. V současné době jiné a lepší řešení nemáme. Rozhodnutí bylo učiněno v součinnosti s Policií ČR a to hlavně, opakuji, z bezpečnostních důvodů,“ uvedl uprostřed týdne bezpečnostní referent Sigmy Milan Zapletal.

„Učinili jsme však taková opatření, která by měla zabránit škodám na majetku, jako tomu bylo při posledním vzájemném utkání,“ doplnil.

Jedním z takových opatření bude podle Zapletala nové monitorovací zařízení s velmi vysokým rozlišením či již osvědčená spolupráce s ostravskou bezpečnostní agenturou.

VÍCE:Sigma chystá opatření na Baník. Bude plno

(ms, pet, vs)