V sobotu kolem poledne zbývalo v předprodejní síti Ticketportal již jen okolo tisícovky volných vstupenek z téměř osmitisícové kapacity "domácí" části Androva stadionu. Většina lístků byla již prodána i na severní tribunu vyhrazené ostravským fanouškům. Ta pojme okolo 3,5 tisíce diváků.

Podle informací ze sociálních sítí neorganizují ostravští příznivci na zápas, který začíná v 15 hodin, hromadný "nájezd" jedním vlakem. Dorazí zřejmě postupně několika spoji, spousta z nich zamíří na Hanou i po vlastní ose. Jejich pohyb po městě budou hlídat desítky policistů.

"Policisté budou monitorovat příjezd fanoušků do Olomouce i pohyb po městě, a to jak před zahájením, tak i po skončení utkání," uvedl mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman

Baníkovcům bude na Andrově stadionu vyhrazena celá severní tribuna, čeká se jich okolo dvou tisícovek. Olomoucký klub upozorňuje, že na ostatní sektory stadionu může být fanouškům soupeře z preventivních důvodů odmítnut přístup.

"Je to jedno z bezpečnostních opatření, fanoušci soupeře s viditelnými symboly hostujícího klubu jako jsou šály, trička či vlajky nemusí být na jiné části stadionu než je severní tribuna vpuštěni," vysvětlil mluvčí fotbalové Sigmy Jiří Fišara.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 17. září 2021 v Olomouci. (zleva) Nemanja Kuzmanovič z Ostravy a Ondřej Zmrzlý z Olomouce.
Sigmu čeká Baník. Jeho fanoušci mají opět celou tribunu, hraje se bez VARu

Na baníkovské návštěvě v Olomouci se očekává tradičně bouřlivá kulisa a také mimořádný zájem o zápas i mezi olomouckými fanoušky. Ty klub vyzývá, ať na Andrův stadion dorazí v modrém oblečení a společně tak na stadionu vytvoří modrou lavinu, která požene domácí tým Václava Jílka.

Naopak Baníkovci se chystají do ochozů olomoucké arény v bílém.

Olomoucké policisty v dohledu nad pořádkem v den zápasu posílí i kolegové z Moravskoslezského kraje. 

"Do bezpečnostního opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté kriminální a dopravní služby, policejní psovodi a policisté z antikonfliktního týmu. V činnosti bude i nové velitelsko-štábní vozidlo. Olomoucké policisty budou posilovat kolegové z Moravskoslezského kraje. Na opatření se podílejí také strážníci městské policie," přiblížil mluvčí republikové policie.

Zápas by měl skončit po 17. hodině, podle informací z webu chachari.cz se značná část fanoušků Baníku vypraví zpět Ostravanem s odjezdem v 18:45 z olomouckého hlavního nádraží.