Rychlík s necelými dvěma stovkami příznivců Ostravy přijel na olomoucké hlavní nádraží po 17. hodině.

Těžkooděnci zástup Baníkovců doprovodili přes třídu Kosmonautů, Envelopu a kolem hotelu Palác až k Androvu stadionu. Putování "železniční" skupiny se obešlo bez výtržností.

"Fotbalových fanoušků přijelo vlakem z Ostravy okolo sto padesáti. Jejich přesun na stadion jsme monitorovali a obešel se bez narušení veřejného pořádku," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Na Andrově stadionu mají fanoušci Baníků vyhrazenu celou severní tribunu, která pojme až čtyři tisíce lidí. Většina příznivců Ostravy dorazila do Olomouce po vlastní ose.

Ligový souboj Sigmy s Baníkem je policisty sledován jako rizikový.

"Bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku bude mít s ohledem na vyhodnocení míry rizika, krajský charakter. Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté služby kriminální, dopravní a cizinecké policie. Policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje budou posilovat kolegové z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje," vypočítává mluvčí Vaňharová a dodává: "Na opatření se v součinnosti s Policií České republiky podílejí také strážníci Městské policie Olomouc, jsme rovněž v úzkém kontaktu s fotbalovým klubem a pořadatelskou službou na stadionu."