Při výkopových pracích v Samotiškách „zavadil“ v pondělí hodinu po poledni bagrista o plynovou přípojku.

„Zda-li byl výkop správně označen a kdo přesně nese vinu na havárii, musejí ´rozplést´ policisté z obvodního oddělení ve Velké Bystřici. Naštěstí výbuch plynu nikoho neohrozil, vše se obešlo bez evakuace občanů,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že škoda je předběžně odhadnuta na deset tisíc korun.

Průjezd Štarnovem, březen 2021
Rozbitý průtah Štarnovem? Zatím flikování děr, chystá se ale velká proměna

Rypadlo poškodilo kabel

Jen o pár minut později dostali olomoučtí policisté další oznámení. Tentokrát se jednalo o narušení kabelu elektrického vedení na křižovatce Okružní a Hněvotínské ulice. Pracovník kolového rypadla tam poškodil kabel, což vedlo k výpadku elektrické energie na třinácti trafostanicích.

„Ani v tomto případě nedošlo k újmě na zdraví. Škoda je předběžně stanovena na čtyřicet tisíc korun. Zda došlo k dalším škodám v souvislosti s výpadkem elektrické energie, bude předmětem dalšího šetření,“ informoval policejní mluvčí.

Olomoucká tržnice v pondělí 12. dubna 2021
Olomoucká tržnice ožívá, prodejci zeleniny a květin se vracejí

Policisté oba případy prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, pachateli hrozí až rok vězení nebo zákaz činnosti.

Útok na horkovod

Třetí pondělní havárie se stala kolem půl třetí odpoledne v Zikově ulici, kde externí firma při stavbě tramvajové trati poškodila páteřní horkovodní rozvod a přerušila tím dodávky tepla a teplé vody pro mnoho Olomoučanů. Výpadek zaznamenali také obyvatelé městské části Nová Ulice. Společnosti Olterm se postupně podařilo zásobování obnovit, v pozdních večerních hodinách už byly následky havárie kompletně odstraněny.

Stavba tramvajové trati na Nových Sadech, 7. dubna 2021
V Zikově navrtali při stavbě horkovod, část Olomouce byla bez tepla